ENG
A A A
 maj 2021 
Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu

(red.) Tomasz Rodowicz, Małgorzata Jabłońska, Elina Toneva, Adrian Bartczak, Adam Biedrzycki | PWSFTviT, Łódź/Instytut Muzyki i Tańca, Warszawa | 2015 | ISBN 978-83-87870-91-1/978-83-94162-21-4

Pozycja książkowa

Niekonwencjonalny podręcznik Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu, wydany przezWydawnictwo Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im Leona Schillera w Łodzi oraz Instytutu Muzyki i Tańca, przy wsparciu Stowarzyszenia Teatralnego Chorea.

 

Współczesny język teatru wymaga od aktora uruchomionego, świadomego i myślącego ciała. Ciało nie jest narzędziem, obiektem, nośnikiem, sprzymierzeńcem czy antagonistą. Gdy przestajemy je oddzielać od siebie, utożsamiamy z samym sobą, wtedy ciało i umysł stają się jednością i uzyskujemy dostęp do pełni władz kreatywnych w procesie twórczym.

 

Książka Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu powstała na bazie doświadczenia i warsztatu autorów – aktorów Teatru CHOREA, trenerów, tancerzy, teatrologów  – oraz ich czteroletniej współpracy ze studentami wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Jest ona opracowaniem treningu, który może być praktykowany zarówno przez zaawansowanych, jak i początkujących aktorów oraz zespoły teatralne. Stopniowana trudność opisanych w niej ćwiczeń, szczegółowe instrukcje ich wykonania i bogaty materiał ilustracyjny w postaci zdjęć i filmów (dostępnych na stronie internetowej) pozwolą każdemu, kto zdecyduje się na systematyczną pracę ze swoim ciałem, zagłębić się w fascynujący proces odkrywania możliwości budowania komunikatu scenicznego poprzez działanie fizyczne.

 

Książka ilustrowana materiałem filmowym.

Filmy na stronie: treningfizycznyaktora.pl

 

Publikacja została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2015.

 

Więcej informacji: www.treningfizycznyaktora.pl

 

 Logo IMIT (miniaturka)Teatr Chorea logo (miniaturka)   PWSFTviT w Łodzi, logo (miniaturka) Logo IMIT (miniaturka)

 

instytucje

 

ludzie tańca

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia