ENG
A A A
 luty 2021 
Taniec – świat doświadczeń choreografów. Ujęcie interdyscyplinarne

Taniec – świat doświadczeń choreografów. Ujęcie interdyscyplinarne

Marek Zadłużny | cyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra | 2016 | ISBN 978-83-7842-217-4

Pozycja książkowa

Publikacja jest wynikiem rozważań teoretyczno-badawczych dotyczących obszarów pracy choreografów w ujęciu interdyscyplinarnym, zogniskowanym wokół nauk społecznych. Praca ma charakter jakościowego sondażu obrazującego różne obszary pracy choreografów o heterogenicznych rodowodach stylistyczno-estetycznych i zawodowych (sondaż powstał w oparciu o rozmowy m.in. z takimi artystami z zakresu tańca współczesnego, jak Anna Piotrowska, Jacek Owczarek, Leszek Bzdyl, Witold Jurewicz, a także reprezentantów innych technik i obszarów tańca). Książka dzieli się na dwie wiodące części: kompozycyjno-teoretyczną, która stanowi podłoże rozważań, i badawczo-analityczną, w której ujęte są wyniki prowadzonych badań.

 

Poznanie i pogłębiona analiza tańca w kontekstach komunikacyjnym, artystycznym oraz pedagogicznym może przynieść wymierne korzyści osobom zajmującym się tą dziedziną praktyki. Analiza wywiadów przeprowadzonych z choreografami tworzącymi w różnych konwencjach może się przyczynić do zwiększonej świadomości zainteresowanych, zajmujących się tańcem zarówno teoretycznie, jak i praktycznie, w sposób pośredni oraz bezpośredni.

 

Do pobrania:

Spis treści

Wprowadzenie

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.ow.uz.zgora.pl

instytucje

 

ludzie tańca

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia