ENG
A A A
 marzec 2021 
Aleksandra Dziurosz i Tomasz Szczepanek. Fot. Jan Paweł Cukier

Wciąż myśleliśmy o rytuale – z choreografką Aleksandrą Dziurosz i reżyserem Tomaszem Szczepankiem rozmawia Anna Koczorowska.

Anna Koczorowska | taniecPOLSKA.pl | 2017

Publikacja internetowa

Data publikacji: 2017-05-26

Premiera spektaklu Niech żywi grzebią umarłych w cyklu premier Wieczory dziadowskie Polskiego Teatru Tańca odbędzie się 26 maja o godz. 20.00 w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu.

 

Anna Koczorowska: Wielka tradycja romantyczna nie jest szczególnie często podejmowanym tematem przez współczesnych choreografów polskich. Jak to się stało, że sięgnęli Państwo po inspirację do Dziadów Adama Mickiewicza?

 

Tomasz Szczepanek: Polski Teatr Tańca ogłosił konkurs na realizację premiery w ramach Wieczorów dziadowskich, a my odpowiedzieliśmy na to zaproszenie. Myślę, że więcej na ten temat mogłaby powiedzieć dyrektor Iwona Pasińska, bo my jedynie daliśmy się zainspirować przez zaistniałe okoliczności. 

instytucje

ludzie tańca

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia