ENG
A A A
 luty 2021 
Polski Teatr Tańca 1973–2018

Polski Teatr Tańca 1973–2018

(red.) Polski Teatr Tańca | Polski Teatr Tańca, Poznań | 2019

Pozycja książkowa

Polski Teatr Tańca 1973–2018 to interdyscyplinarna monografia, przygotowana przez Polski Teatr Tańca w roku jubileuszowym zrywa z tradycyjną formułą okolicznościowego wydawnictwa i proponuje rozległą perspektywę postrzegania tańca. Autorami tekstów zostali wybitni specjaliści z różnych obszarów artystycznych i badawczych, od dyscyplin humanistycznych po nauki ścisłe: prof. Dobrochna Ratajczakowa (teatrologia), prof. Honorata Jakubowska (socjologia), prof. Dorota Piontek (politologia), prof. Agnieszka Jelewska (sztuka mediów), prof. Roman Kubicki (filozofia), prof. Janusz Bałdyga (performance), prof. Włodzisław Duch (fizyka) i prof. Zbigniew Kozub (kompozytor).

 

Dwujęzyczny tom (przygotowany w języku polskim i angielskim), zyskał wyjątkowy walor edytorski – całość publikacji przybrała formę rzeźby kinetycznej, odwołującej się w symboliczny sposób do starań Polskiego Teatru Tańca o własną przestrzeń – „dom dla tańca”. Autorką koncepcji wydawnictwa jest Iwona Pasińska, dyrektor Polskiego Teatru Tańca. Materiał fotograficzny przygotował Andrzej Grabowski, fotograf teatralny, scenograf i portrecista, którego artystyczne zdjęcia odwołują się do warstwy wizualnej archiwalnych spektakli Polskiego Teatru Tańca – scenografii, kostiumów czy rekwizytów. Wydawnictwo uzupełnia spis premier Polskiego Teatru Tańca oraz podziękowania dla Artystów, którzy współtworzyli jego repertuar przez minione 45 lat.

 

Publikacja otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Wykaz bibliotek, w których znajduje się egzemplarz monografii jubileuszowej Polskiego Teatru Tańca

 

 

 

instytucje

ludzie tańca

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia