ENG
A A A
 lipiec 2021 

Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu

Szkoły policealne

ul. Niemcewicza 4
50-238 Wrocław
tel. 71 322 76 82;  71 322 20 68
fax: 71 792 50 01

e-mail: skiba@skiba.edu.pl
http://www.skiba.edu.pl/

 

Studium pod obecną nazwą działa od roku 1994. SKiBA przygotowuje do zawodu animatora kultury. Wśród kilku specjalizacji znajdują się dwie specjalizacje związane z ruchem: specjalizacja taneczna i specjalizacja pantomimiczna (od roku szkolnego 2009/2010).

 

W programie specjalizacji znajdują m.in. następujące przedmioty: historia pantomimy, techniki pantomimy klasycznej i mimu, plastyka ciała, wybrane techniki taneczne, wybrane zagadnienia z anatomii, fizjologii i biomechaniki, rytmika z umuzykalnieniem, zadania aktorskie, etiudy i mimodramy, historia tańca i baletu i baletu. Techniki taneczne obejmują taniec klasyczny, technikę wolną, taniec jazzowy. Inne przedmioty związane z tańcem to m.in. polskie tańce narodowe, folklor taneczny, taniec towarzyski oraz reżyseria i kompozycja tańca.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia