ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Państwowe Policealne Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach

Szkoły policealne

ul. Nowy Świat 55/57

44-100 Gliwice

tel. 32 337 18 60

 

e-mail: pszwb@wp.pl

www.ppswb.pl

Państwowe Policealne Studium Wokalno-Baletowe od 1983 roku działa przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach (dawniej: Operetka Śląska). Organem prowadzącym Studium jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kształci ono aktorów scen muzycznych. Nauka ma charakter stacjonarny i bezpłatny, jej podjęcie nie wymaga wcześniejszego ukończenia żadnego rodzaju średniej szkoły baletowej czy muzycznej. W 2,5-rocznym programie nauczania znajdują się m.in. taniec klasyczny, charakterystyczny i współczesny. Zajęcia z tych przedmiotów odbywają się przez cały czas kształcenia. Wsród absolwentów – obok licznych pracowników teatrów muzycznych − znajdują się między innymi niezależny choreograf Leszek Stanek (niegdyś związany ze Śląskim Teatrem Tańca) i Magdalena Szymik, realizująca taneczne projekty społeczne na Śląsku. Dyrektorem placówki jest obecnie Krystyna Konopacka-Parniewska. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia