ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Szkolnictwo ogólnokształcące

ul. Jagiellońska 21-23

41-902 Bytom

tel. 32 787-01-01

 

e-mail: sbaletowa@interia.pl

www.osb.bytom.pl

Dyrektorem szkoły jest Elżbieta Mendakiewicz, wicedyrektorem ds. artystycznych – Lucyna Popławska. W szkole kształci się około 120 uczniów. Placówka bierze udział w międzynarodowych programach, takich jak Socrates-Comenius. W ramach wymiany zagranicznej współpracowała ze szkołami na Cyprze, w Hiszpanii oraz Niemczech i Francji. Wspólnie z uczniami dwóch ostatnich placówek – w Essen i w Grenoble – przygotowany został wspólny spektakl. Wsród pedagogów znajdują się Kazimierz Cieśla, Lucyna Popławska, Janina Psiuk (taniec klasyczny), Katarzyna Aleksander-Kmieć (taniec współczesny), Katarzyna Dziok (taniec ludowy i charakterystyczny), Joanna Orzechowska (taniec historyczny), Alexsandre Rimachewski.

 

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu działa od 1955 roku. Kontynuuje tradycję prywatnej szkoły założonej przez legendę polskiego tańca - Tacjannę Wysocką - w roku 1946 w Sosnowcu. 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia