ENG
A A A
 maj 2021 
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu: Kierunek „Taniec w kulturze fizycznej”

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu: Kierunek „Taniec w kulturze fizycznej”

Szkolnictwo wyższe

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego

 

Biuro Obsługi Rekrutacji

Nowy Budynek Dydaktyczny
ul. Królowej Jadwigi 27/39
61-871 Poznań

Tel: (61) 835 50 80

Godziny pracy od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00.

 

e-mail: rekrutacja@awf.poznan.pl

www.awf.poznan.pl

Na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu od roku akademickiego 2015/2016 prowadzone będą studia I stopnia na kierunku Taniec w kulturze fizycznej. Studia odbywać się będą w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.Od października 2015 roku studenci będą mogli uczyć się na dwóch specjalnościach: tancerz terapeuta i nauczyciel tańca. Zajęcia poprowadzą wybitni specjaliści, m. in. prof. Ewa Wycichowska, choreograf, pedagog, profesor sztuk muzycznych, dyrektor Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego.

 

W ramach trzech tysięcy godzin studenci poznają m.in. taniec współczesny, taniec klasyczny, techniki modern, streetowe, uzupełniające, parkour oraz improwizację kontaktową, akrobatykę, tańce charakterystyczne, taniec ludowy, gimnastykę, body conditioning.

 

W programie zawarte zostały również precyzyjnie dobrane do profilu specjalności przedmioty teoretyczne, takie jak: anatomia, fizjologia wysiłku, kinezjologia, biomechanika tańca, sensomotoryka ruchu i teoria tańca.

 

Kierunek adresowany jest do osób posiadających umiejętności taneczne i do tych, które zdobywały umiejętności m. in. w zespołach tańca współczesnego i formacjach tanecznych, do osób prowadzących zajęcia z tańca i chcących się rozwijać w tym kierunku.

 

 

Więcej

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia