ENG
A A A
 lipiec 2021 

Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Szkoły policealne

Plac Grunwaldzki 1

81-372 Gdynia

tel. 58 620 95 21 w. 232, 259


e-mail: sekretariat@studium-wokalno-aktorskie.pl

http://www.studium-wokalno-aktorskie.pl

Szkoła powstała w 1967 z inicjatywy Danuty Baduszkowej, patronki teatru. Głównym zadaniem Studium jest wykształcenie aktora dla potrzeb scen muzycznych. Obecnie placówka posiada prawa oświatowe.

 

Kształcenie obejmuje aktorstwo, blok przedmiotów muzycznych oraz ruchowych. W zakres przedmiotów muzycznych wchodzą: śpiew solowy, zespół wokalny, kształcenie słuchu, śpiew jazzowy a także podstawy gry na fortepianie. W bloku przedmiotów aktorskich odbywają się zajęcia z techniki mówienia wierszem i prozą, podstawowe zadania aktorskie, sceny klasyczne, sceny współczesne, piosenkę aktorską oraz technikę i estetykę wymowy (dykcja). Do przedmiotów ruchowych należą taniec klasyczny i historyczny, taniec współczesny, taniec charakterystyczny i step. Całość uzupełniają przedmioty teoretyczne: historia teatru, muzyki, sztuki, antropologia kultury i język angielski. Absolwenci Studium są głównymi aktorami polskich teatrów muzycznych – oprócz Teatru w Gdyni, także m.in.  Teatr Romaw Warszawie i Teatr Muzyczny „Capitol” we Wrocławiu.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia