ENG
A A A
 maj 2021 

DanceLab

Zespół

DanceLab zespół stworzony przez Małgorzatę Mielech i Zofię Jakubiec, tancerki związane przez wiele lat z Polskim Teatrem Tańca. Wszechstronne wykształcenie taneczne, a także doświadczenie zdobyte podczas pracy w PTT oraz poprzez indywidualne kształcenie i doskonalenie swoich umiejętności dały twórczyniom DanceLab możliwość poszerzenia horyzontów artystycznych i umiejętności warsztatowych,  pozwalając na realizację oryginalnych projektów tanecznych. Przez wszystkie lata pracy artystycznej pozostawały otwarte na wpływy najważniejszych postaci i nurtów świata tańca współczesnego, poszukując najbliższej im estetyki choreograficznej, a także metod pracy w teatrze tańca. Punktami zwrotnymi w ich drodze twórczej były pobyty w Izraelu i współpraca z twórcami wywodzącymi się z tego nurtu sztuki tańca. Ich działania, oparte w znacznym stopniu na formach ekspresji poznanych w Izraelu, są odzwierciedleniem fascynacji artystek możliwościami,  jakie stwarza profesjonalnym tancerzom GaGa – język choreograficzny Ohada Naharina.

 

DanceLab to także laboratorium twórcze, w którym ruch, ciało i emocje są konfrontowane z dotychczasowymi definicjami tańca współczesnego i mają możliwość ich przekraczania.

 

Zespół posiada w swoim repertuarze trzy spektakle, które prezentowane są na scenach międzynarodowych (m.in. Izrael, Niemcy) oraz w Polsce. Najnowszy z nich, zatytułowany Anonymous w choreografii Małgorzaty Mielech, miał premierę w czerwcu 2014 roku, w Pawilonie Nowej Gazowni w Poznaniu. W tym wielowymiarowym przedstawieniu wzajemnie dopełniają się ze sobą steet art, taniec, elektroniczna muzyka na żywo oraz mapping.

 

Poprzednie spektakle grupy, Sababa w choreografii Małgorzaty Mielech oraz Zofii Jakubiec oraz We bleed the same color w choreografii Shi Pratt, miały swoją premierę w czerwcu 2013 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu.

 

Założycielki DanceLab zostały zaproszone przez Instytut Muzyki i Tańca oraz MicaMoca (Berlin) do odbycia kilkutygodniowej rezydencji artystycznej w Berlinie, podczas której autorki stworzyły spektakl zatytułowany  NILREB (premiera w Uferstudios w Berlinie, 2013).

 

DanceLab jest twórcą projektu DanceLabirynth, którego kolejne edycje prezentowane są w Polsce i Niemczech od 2013 roku. DanceLabirynth jest nieprzewidywalnym wydarzeniem artystycznym. Przyjmuje formułę spotkania artystów z wielu dziedzin sztuki, którzy inspirując się wzajemną twórczością, wchodzą ze sobą w dialog, lub też świadomie go unikają. Przynosi to w efekcie różnorodność programu artystycznego każdego z takich spotkań.

 

DanceLab

61-463 Poznań, ul. Przasnyska 9

tel.: tel. +48 787 00 20 20

email: management@dancelab.eu

www: www.dancelab.eu

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia