ENG
A A A
 maj 2021 

Teatr Tańca KOINSPIRACJA

Zespół

Teatr Tańca KOINSPIRACJA powstał w 2009 roku w Poznaniu z inicjatywy trzech doświadczonych choreografów, wywodzących się z Polskiego Teatru Tańca, oraz młodych artystów poszukujących własnego języka wypowiedzi artystycznej. Od kilku lat zespół pracuje nad projektami taneczno-performatywnymi oraz prowadzi cykliczne zajęcia i warsztaty z technik tańca współczesnego dla tancerzy i osób początkujących.

 

Misją zespołu jest popularyzacja oraz rozwój tańca współczesnego w Polsce, Europie i na świecie, produkcja spektakli, organizacja warsztatów teatralnych, tanecznych oraz integracja środowiska artystycznego. KOINSPIRACJA jest wolną przestrzenią, w której ścierać się mogą indywidualne doświadczenia każdego z działających w niej twórców, zarówno te dotyczące praktyki teatralnej, jak i wynikające z osobistych przeżyć. Z twórczego zamętu powstają spektakle osadzone niezwykle blisko ludzkiej tkanki i wplatanych w nią relacji społecznych.

 

Obecnie zespół prowadzi Adrian Rzetelski. W 2013 roku Koinspiracja uzyskała osobowość prawną, dzięki której może realizować artystyczne założenia swojego statutu.

 

Spektakle:
- Kontakty-Inspiracje, chor. Adrian Rzetelski, Bartłomiej Raźnikiewicz, Piotr Chudzicki, 2010

- Droga , chor. Piotr Chudzicki, 2011

- Nic do powiedzenia, chor. Paulina Grochowska, 2011

- Chochoły,  chor. Adrian Rzetelski, 2011

- Uziemiona, chor. Paulina Grochowska, 2012

- Inni.pl,  chor. Adrian Rzetelski, 2012

- Wieczór polski,  chor. Adrian Rzetelski, 2012

- Po kawałku, chor. Andrea Brendel, 2013

- Myśli…, chor. Adrian Rzetelski, 2013

 

Przy zespole działa Koinspiracyjne Studio Tańca – bieżące informacje o organizowanych zajęciach oraz warsztatach można znaleźć na stronie internetowej zespołu.

 

Teatr Tańca KOINSPIRACJA

Poznań, Chłapowskiego 7/12

tel.: Impresariat: (+48) 530 55 31 88

email: ttkoinspiracja@gmail.com

www: www.koinspiracja.com.pl

ludzie tańca

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia