ENG
A A A
 maj 2021 
Festiwal Tańca Współczesnego SPACER

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER

Festiwal

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER organizowany jest od 2012 przez Krakowski Teatr Tańca i Nowohuckie Centrum Kultury. Ma na celu prezentację różnych form tańca współczesnego, ze szczególną preferencją współczesnych form teatru tańca, poszerzonych o formy improwizacyjne. Skierowany jest do entuzjastów, teoretyków i praktyków tańca, ale przede wszystkim do szerokiej publiczności. Stanowi doskonałą propozycję na spędzenie długiego weekendu, będąc poszerzeniem kulturalnej oferty miasta, skierowanej zarówno do mieszkańców, jak i turystów. Poprzez  uniwersalną formę tańca stanowi istotną pozycję w ofercie turystycznej dla obcojęzycznych gości. W  programie znajdą się spektakle, warsztaty i imprezy towarzyszące. OFestiwal odbywa się w przestrzeniach Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie.

 

Nazwa festiwalu bezpośrednio nawiązuje do jego podstawowych założeń oraz formuły, jaką przyjął. Festiwal otwiera swoją przestrzeń na taniec w warstwie czysto artystycznej, jak i teoretycznej. Obejmuje prezentację spektakli, ale także filmów, wykładów, odczytów naukowych, stanowi również przestrzeń wymiany doświadczeń twórców sztuki tańca. Festiwal to SPACER  poprzez różne formy tańca współczesnego, obejmujące gatunek teatru tańca, improwizację, propozycje konceptualne. To wreszcie SPACER, którego ścieżki w przyszłości prowadzić będą nie tylko przez teatry i instytucje kultury, ale docierać także do zwykłych przestrzeni miejskich, pozornie nieteatralnych, gdzie również spotyka się taniec. Festiwal otwiera się na nowatorskie formy „podawania” tańca, na przenikanie i łączenie go z rzeczywistością miejską.

 

W programie 2012 znalazły się m.in. spektakle Anny Piotrowskiej i Aleksandry Bożek-Muszyńskiej, Dominiki Knapik, Krakowskiego Teatru Tańca, lauretaów konkursu 3…2…1…TANIEC, a także wspólny projekt Agnieszki Bednarz, Pauliny Jóźwickiej i Katarzyny Kostrzewy. Integralną częścią festiwalu były warsztaty tańca współczesnego C I A Ł O W A N I E , które objęły: kreację przestrzeni, technikę tańca współczesnego oraz improwizację i kontakt improwizację. Poprowadzili je Anna Piotrowska, Anna Krysiak i Jacek Owczarek.

 

II edycja festiwalu zaplanowana jest na majówkę, w dniach 1-3 maja 2013.

 

Logo Krakowski Teatr Tańca (miniaturka)                                       NCK (miniaturka)

                        

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER

31-913 Kraków, Aleja Jana Pawła II 232

tel.: Eryk Makohon: 501 700 907

email: krakowskiteatrtanca@o2.pl

www: www.festiwalspacer.pl

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia