ENG
A A A
 maj 2021 
Good Girl Killer

Good Girl Killer

Zespół

Good Girl Killer został założony na początku 2005 roku przez trójmiejskich artystów: Magdę Jędrę, Annę Steller, Zbigniewa „Zibi” Bieńkowskiego i Grzegorza Welizarowicza (z których część skupiona była wcześniej wokół innej wspólnej formacji, tj. Plastiq Dod. Ich pierwszy projekt to taneczno-muzyczno-wizualny performance Good Girl Killer, którego premiera odbyła się w marcu 2005 roku w Klubie Żak w Gdańsku. Działalność kolektywu zakres obejmuje spektakle teatralne, warsztaty taneczne i multimedialne, realizacje filmowe, teledyski, koncerty i happeningi. Obecnie GGK tworzą Magda Jędra i Anna Steller, które regularnie zapraszają do współpracy innych artystów, tj. Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz (Akcja), Jacek Krawczyk (Delia), Tatiana Kamieniecka (Le sni). W swojej twórczości  GGK zaciera formalne granice między różnymi dziedzinami sztuki, łącząc przy tym inspiracje kulturą wysoką a popkulturą i nie dokonując między nimi podziału.  Artyści kolektywu korzystają z osiągnięć technologii i nowych mediów, ale równie chętnie odwołują się do przeszłości. Kreowana przez zespół za każdym razem na nowo stylistyka określa samych twórców, ich doświadczenia i idee, będąc odbiciem fascynacji twórców i eksperymentów, które przeprowadzają – tak na sobie, jak i na sztuce.

 

Dwa spektakle GGK prezentowane były w ramach Polskiej Platformy Tańca, tj. Akcja (2008) i Delia (2010). Najnowsze przedsięwzięcie grupy to solo Magdaleny Jędry Konfetti (2010) oraz duet tej artystki i Anny Steller zatytułowany Have a nice hell (Performance exhibistyczny), którego premiera odbyła się w Galerii Pionovej w Gdańską jesienią 2010. 

Good Girl Killer

80-308 Gdańsk, Wita Stwosza 48/37

tel.: 502 558 703; 880 211 296

email: rastanka@yahoo.com; magdajedra@wp.pl

www: www.ggk.artportal.pl

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia