ENG
A A A
 kwiecień 2021 

Pink Mama Theatre

Zespół

Pink Mama Theatre jest niezależenym, europejskim i autorskim teatrem Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego, stworzonym w marcu 2011 roku. Bendrat jest tancerzem-choregografem, Krawiecki aktorem-reżyserem. Ich wspólne poszukiwania queer w teatrze rozpoczęły się pracą nad spektaklem Gier, zrealizowanym w Luzerner Theater w roku 2007. Następnie zrealizowali wspólnie w Marsylii eksperymentalny 45-minutowy film Id, w którym dużą rolę odgrywał ruch. Kolejne wspólne produkcje to zrealizowany w Bernie Yugoboy.com, zainspirowany twórczością Mariny Abramović oraz solo Bendrata Pinku chirashi.  Prace zespołowe stworzone pod szyldem Pink Mama Theatre to: Escort (premiera: 2011 ), Afterparty (premiera: 2012), Ariel czyli Swinger’s Planets (premiera 2012),  Freaks (premiera 2013) . W Polsce zespół występował w Gdańsku (Gdański Festiwal Tańca), Lublinie (Maat Festival), Krakowie i Wrocławiu (kilkakrotnie:  Wibracje taneczne,  Mandala Performance Festival, Atuty Tańca – w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Scena dla tańca).

 

 

Konsekwentne  wcielanie w życie własnych idei doprowadziło twórców Pink Mama Theatre do objęcia w maju 2013 roku rezydencji w Dampfzentrale w Bernie (siedziby teatru w seoznie 2013/2014), będącej jednym z najważniejszych ośrodków tańca w Szwajcarii. Najbliższe plany teatru to zorganizowanie pierwszej edycji queerowego festiwalu teatralnego „Pink Mama Festival” w listopadzie 2013 roku, na który organizatorzy zamierzają zaprosić rozmaitych artystów europejskich,  oraz realizacja kolejnej premiery planowanej na marzec 2014 roku. Oba projekty zostaną wyprodukowane w ścisłej współpracy z Dampfzentrale w Bernie.

 

 

„Cielesność, seksualność i gender są podstawowymi tematami naszej pracy, a człowiek, jego emocjonalność i pragnienia stają się głównym celem poszukiwań artystycznych.

 

Pod względem formalnym bliskie nam są założenia sztuki konceptualnej. Dotyczy to głównie tworzenia abstarkcyjnych obrazów i ograniczenia do minimum, typowego, narracyjnego przebiegu akcji.  Zastosowanie specyficznach srodków niedosłownego przedstawiania teatralnej rzeczywistości, skupia widza  przede wszystkim na emocjonalności postaci, i stawia  fabułę na plan drugi.

 

Pragnęlibyśmy stać sie interfejsem pomiedzy sztukami widowiskowymi a   sztukami wizualnymi.

 

Naszą intencją jest produkowanie widowisk z pogranicza teatru dramatycznego i teatru tańca, i tym samym łączenie teatralnych srodków wyrazu. Naczelną ideą jest traktowanie wszystkich form teatralnych ( teatru dramatycznego, tańca, muzyki i innych) jednakowo i podjęcia próby  dialogu między nimi. Chodzi nam tu głównie o spotkanie niezależnych  twórców na równych prawach i o to, żeby praca każdego z nich stała się  częścią jednej całości.

 

W skład naszego zespołu wchodzą przedstawiciele różnych, europejskich  państw (Polska, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Włochy). Dzięki temu Pink Mama Theatre, staje sią platformą pomiędzy wschodnimi i zachodnimi tradycjami teatralnymi Europy. Poszukiwanie własnych korzeni oraz starcie się obu tych kultur rozwija nasz język, styl i ekspresję.”

 

Pink Mama Theatre

Berno, Szwajcaria

email: info@pinkmamatheatre.com

www: www.pinkmamatheatre.com

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia