ENG
A A A
 maj 2021 

FRU Festiwal: Polski Festiwal Kontakt Improwizacji

Festiwal

Jeśli tańczysz fizykę, to tańczysz kontakt.

Jeśli tańczysz chemię, to robisz coś zupełnie innego.

Steve Paxton (1987)

 

Idea FRU Festiwalu zakłada przybliżenie i eksplorowanie kontakt improwizacji (CI, techniki tańca powstałej w latach 70. XXw. w USA. FRU Festiwal powstał z myślą o korzeniach CI, a także z potrzeby propagowania kontakt improwizacji jako TECHNIKI tańca opartej o konkretne zagadnienia takie jak: dynamika, grawitacja, siła odśrodkowa, ciężar, pęd, swing, zawieszenie, energia.

 

Na FRU Festiwalu uczą znani i cenieni polscy nauczyciele. To jedyna taka okazja, by zapoznać się z techniką prowadzenia przez nich zajęć na rodzimym festiwalu oraz niepowtarzalna okazja do zbudowania platformy wymiany doświadczeń pasjonatów tańca.

 

FRU Festiwal to organizm ewoluujący z każdą edycją. Na życzenie uczestników odbywa się dwa razy w roku. Edycja wiosenna zakłada innowacyjną formułę poprzez łączenie sztuk (np. Dance Video Projects). Natomiast edycja jesienna kładzie nacisk przede wszystkim na intensywny program warsztatów oraz możliwość eksploracji zdobytej wiedzy podczas wieczornych JAMów improwizacji z muzyką na żywo. Z potrzeby rozwoju kontakt improwizacji jako techniki tańca, w programie znajdziemy także warsztaty poszerzające umiejętności i perspektywę spojrzenia na CI (np. warsztaty tańca współczesnego, improwizacji tańca i inne.)

 

Festiwal jest wydarzeniem w pełni niezależnym, non-profit, finansowanym wyłącznie z wpłat uczestników.

 

ORGANIZATOR Fundacja KIJO

 

 

 

Dodatkowe informacje:


Facebook:

KIJO: https://www.facebook.com/pages/KIJO/133531206712754

FRU Festiwal: https://www.facebook.com/FruFestival

 

VIDEO - FRU#2

VIDEO - FRU#3

 

FRU Festiwal: Polski Festiwal Kontakt Improwizacji

Łódź, ul. Zachodnia 54/56

email: kijogroup@gmail.com

www: www.kijogroup.com

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia