ENG
A A A
 kwiecień 2021 

Art Dance Company

Zespół

Art Dance Company – zespół, który powstał w 2009 roku w ramach Baletu Krakowskiej Akademii Tańca. Zespół złożony jest z absolwentów Krakowskiej Akademii Tańca, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Fraknkfurcie  oraz tancerzy z dyplomami przyznanymi przez ZASP (Związek Artystów Scen Polskich). Zespół ma za sobą liczne spektakle, których premiery odbywały się na deskach krakowskich teatrów. Scena Pod Ratuszem była miejscem, gdzie prezentował się przez dwa sezony artystyczne w ramach Krakowskiej Kameralnej Sceny Baletowej. Zespół regularnie bierze udział w Krakowskich Nocach Teatru, w Partyturze na Ciało i Ruch, występowała też w ramach Sceny Tańca Współczesnego Młodych w krakowskim Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Tancerze zespołu brali udział w wydarzeniach artystycznych tj. Expo Lifestyle w Warszawie, Festiwal Salsa Crystal w Wieliczce, Śląski Ogród Sztuk w Koszęcinie, a także w  licznych imprezach komercyjnych na terenie całej Polski.

 

Zespół stale pracuje nad nowymi projektami i choreografiami zarówno solowymi jak i grupowymi. Artyści zespołu współpracują z Filharmonią  Krakowską, Letnią Szkołą Tańca Współczesnego w Koszęcinie, Operą Krakowską, czy też Baletem Dworskim „Cracovia Danza”. Spektakle Art Dance Company, osadzone są w technice tańca współczesnego, jazzowego oraz klasycznego. Zespół nieustannie rozwija się, biorąc udział w warsztatach na całym świecie,  podejmuje pracę z różnymi artystami, chętnie bierze udział w interdyscyplinarnych projektach kulturalnych i wydarzeniach artystycznych.

 

Najważniejsze premiery:

Momenty – 2009, chor. Małgorzata Dorosiewicz Witczak

Dancework – 2009, chor. Małgorzata Dorosiewicz Witczak

My life, my love, and.. – 2011, chor. Małgorzata Dorosiewicz Witczak

sześć przez trzy –  2012, chor. Katarzyna Pamuła, Bernadetta Zwierowska, Magdalena Wołoch, Karolina Skarżyńska, A. Witalisz

Niesione słowem –  2013, chor. Katarzyna Pamuła, Berdardetta Zwierowska, Marta Pałka

 

Tancerze:

 Katarzyna Pamuła

Bernadetta Zwierowska

Karolina Skarżyńska

Agnieszka Witalisz

Magdalena Wołoch

Marta Mück (przedtem: Pałka)

 

Art Dance Company

www: balet-krakow.pl/art-dance-company/

ludzie tańca

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia