ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Teatr O.de.la

Zespół

Teatr O.de.la powstał w 2014 roku, w Rzeszowie. Choreografem teatru jest Marta Bury. W repertuarze mamy cztery spektakle: Harey , Edyp, Okamgnienie, Łagodna.  Z Teatrem O.de.la współpracuje piętnaście osób – tancerek i tancerzy. Spektakle zespołu można oglądać w siedzibie Teatru „Maska” w Rzeszowie.

 

Tancerze: Barbara Południak, Katarzyna Paluch, Olga Bury, Marzena Krywult, Wiktoria Krywult, Magdalena Widłak, Mateusz Ostrowski, Tomasz Przeszłowski, Łukasz Żółtek, Tomasz Kuliberda, Anna Puzio, Agnieszka Kramarz, Piotr Sito.

 

O spektaklach:

 

Harey

Spektakl inspirowany powieścią jest powieścią Solaris Stanisława Lema. Harey to duet tancerki i muzyka. On, dźwiękami granej i tworzonej na żywo muzyki, analizuje ciało i emocjonalność tancerki, próbując odsłonić tajemnice jej istnienia.

TRAILER

 

Edyp

Spektakl składa się z kilku obrazów z życia króla Edypa i jest interpretacją Króla Edypa Sofoklesa. Przeznaczenie, grzech i śmierć – antyczna historia Edypa, Jokasty, Lajosa i Antygony.

 

Okamgnienie

Bazę do rozważań stanowiły dla nas teksty współczesnych dramatów, tj. Samotność pół bawełnianych Bernarda-Marie Kolt ès’a, Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości Brada Frasera i literatura Salmana Rushdiego oraz film Po godzinach Martina Scorsese. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, jak żyje współczesny młody człowiek w wielkim mieście... potrzeba ciągłych wrażeń, szybkich zmian, ekstremalnych emocji...

TRAILER

 

Łagodna

Spektakl na podstawie opowiadania Fiodora Dostojewskiego.Twórców spektaklu interesuje cisza – źródło cierpienia i samotności głównych bohaterów Łagodnej Dostojewskiego. Analiza ciszy – jako zaniechania komunikacji miedzy dwojgiem ludzi – małżonków, skazanych na swoje towarzystwo, to najciekawsze zadanie tego spektaklu.

TRAILER

Teatr O.de.la

Rzeszów , ul.Legionów 11\3

tel.: 698 682 317

email: odelateatr@gmail.com

www: www.facebook.com/odelateatr

ludzie tańca

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia