ENG
A A A
 maj 2021 
Fot. materiały W&M Physical Theatre.

W&M Physical Theatre

Zespół

W&M Physical Theatre został założony w Polsce w 1994 roku przez Melisę Monteros i Wojciecha Mochnieja. Do 2001 roku teatr funkcjonował jako Gdański Teatr Tańca. W oparciu o różnorodności kulturowe oraz indywidualne doświadczenia Monteros i Mochniej wypracowali odrębny język choreograficzny swojego teatru, który jest fuzją tańca współczesnego i teatru fizycznego. Swoje spektakle tworzą balansując na pograniczu tańca i teatru, instalacji i projekcji wizualnych. Tematami większości spektakli jest  poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące kondycji współczesnego człowieka. 

 

Pomimoże W&M Physical Theatre ma obecnie swoją siedzibę w Calgary (Kanada), stale realizuje artystyczne projekty w Polsce i innych krajach Europy. Spektakle teatru prezentowane były m.in. w Kanadzie i Polsce, w Austrii, Niemczech, Szwecji, Estonii, Finlandi,  we Francji i Włoszech oraz na Litwie

 

W&M Physical Theatre

Calgary, Bay #9 4005 9 Street SE

tel.: (+ 001) 403 240 2338

email: information@wmdance.com

www: www.wmdance.com

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia