ENG
A A A
 maj 2021 

SUNDORA & DGENDU

Zespół

SUNDORA & DGENDU to zespół tańca współczesnego z siedzibą w Szwajcarii, założony w 2013 roku przez dwójkę niezależnych artystów i choreografów – Dorotę Łęcką i Géralda Duranda.  Prace zespołu bazują na eksploracji możliwości fizycznych ludzkiego ciała oraz na jego zdolności do „mediacyjnego” przekazu. Poszukiwania choreografów są poświęcone zrozumieniu i poszerzaniu ludzkiego potencjału, który wyraża się poprzez obecność na scenie, kreatywność ruchu i jego percepcji poprzez widza. 

 

Założyciele:

SUNDORA (Dorota Karolina Łęcka) – urodzona w Warszawie. Ukończyła Institute for Dance Arts w Linzu (Austria) z tytułem Bachelor i Master w dziedzinie tańca współczesnego i Movement Research. Pracowała na Węgrzech z MuTerminal i Company Gergye Krisztian, w Austrii z Rose Breuss/Cie.Off Verticality oraz z Editta Braun Company. Współpracowała z Jozefem Fručkiem i Lindą Kapetaneą  z RootlessRoot Company oraz jako tancerka i asystentka Joe Altera w Joe Dance Group w San Diego (USA), gdzie również wykładała taniec współczesny na wydziale tańca SDSU. W 2011 rozpoczęła trwającą do dziś współpracę z Compagnie Linga w Szwajcarii. W 2013 razem z Géraldem Durand utworzyła własny zespół tańca współczesnego –  Sundora & Dgendu.

 

DGENDU (Gérald Durand) – urodzony w Paryżu. Ukończył edukację taneczną, uzyskując dyplom tancerza Szkoły Baletowej przy Operze Paryskiej. Karierę zawodową rozpoczął u boku Maurice’a Béjarta w Béjart Ballet Lausanne, aby kontynuować ją w międzynarodowych zespołach: Company Conte Sconta we Włoszech, Company Gulbenkian w Portugalii, Stadttheater Basel i Stadttheater Bern w Szwajcarii oraz w renomowanym zespole Ballets de Monte-Carlo. W 2005 dołączył do Company Linga w Szwajcarii. W 2013, razem z  Dorotą Łęcką, stworzył Sundora & Dgendu – własny zespół tańca współczesnego.

 

Prace:

Things That The Body Keeps Alive, 2018

Home, 2016

What If, 2015

La Veste, 2014  

SUNDORA & DGENDU

Pully, Szwajcaria, Avenue de la Rosiaz 2

email: info@sundoradgendu.ch; levoisin.ch@gmail.com

www: www.sundoradgendu.ch

ludzie tańca

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia