ENG
A A A
 maj 2021 

Vagabond Physical Collective

Zespół

Vagabond Physical Collective – nieformalny kolektyw artystyczny, założony w czerwcu 2018 roku, tworzony przez absolwentów i studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych przekazują uniwersalne historie, z którymi widz może się utożsamić.

 

Założyciele i założycielki: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Paweł Urbanowicz. Obecnie w skład kolektywu wchodzą: Karolina Januszek, Monika Witkowska, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Paweł Urbanowicz.

 

Menadżerem kolektywu jest producentka Agnieszka Czichy. Na co dzień zespół współpracuje z reżyserem oświetlenia Pawłem Murlikiem.

 

We wrześniu 2018 roku na scenie Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK odbyła się premiera pierwszego autorskiego spektaklu Vagabond Physical Collective pt. Lorem Ipsum. Od tego czasu spektakl zdobył w Polsce szerokie uznanie: znalazł się w gronie 30 spektakli wybranych w drodze preselekcji, poprzedzającej selekcję finalną do Polskiej Platformy Tańca 2019,  zakwalifikował się do ogólnopolskich pokazów w ramach programu Scena dla Tańca 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, oraz programu TEATR POLSKA , organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Znalazł się także w finale II edycji konkursu „The Best OFF” na najlepszy spektakl teatru niezależnego, realizowanym przez portal teatralny.pl i czasopismo „NietakT Inne Strony Teatru”, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Vagabond Physical Collective

Bytom

tel.: 500 577 454

email: vagabondphysicalcollective@gmail.com

www: www.facebook.com/vagabondphysicalcollective

ludzie tańca

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia