ENG
A A A
 maj 2021 

Hertz Haus

Kolektyw

Hertz Haus – nieformalny kolektyw artystyczny założony w 2019 w składzie: Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna i Anna Zglenicka. Tancerki tworzą własną estetykę, korzystając z tańca współczesnego, tańca fizycznego, a także z improwizacji i działań performatywnych, dążąc do stworzenia własnego języka ruchu. Zespół tworzą osoby o różnym doświadczeniu, ale o wspólnym podejściu do teatru i tańca.

 

Tancerki poznały się i rozpoczęły swoją współpracę w 2016 roku w Teatrze Znak. Zaczęły tworzyć wspólnie jako Pracownia Tańca Teatru Znak, której założycielką była Natalia Murawska.

 

Spektakl Her(t)z (2018), zrealizowany w Klubie Żak pod patronatem Gdańskiego Festiwalu Tańca, rozpoczął pracę kolektywną tancerek pod obecną nazwą Hertz Haus. Od tego czasu tworzą w obecnym składzie.

 

Dotychczasowe produkcje zespołu:

 

Her(t)z, 2018; choreografia i obsada: Hertz Haus

102 i pół, 2019; choreografia i wykonanie: Magdalena Kowala i Joanna Woźna. Duet zdobył pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności w konkursie „SzólóDuó 2020” w Budapeszcie oraz pierwsze miejsce w Konkursie Choreograficznym „MY MOVE 2020” w Tarnowie.

Solo na 4 kaski i stracony czas, 2019; reżyseria, choreografia i koncept: Anna Piotrowska; obsada:  Hertz Haus

Unbody, 2020; realizowany w ramach programu Rezydencja/Premiera Gdańskiego Festiwalu Tańca, choreografia i obsada: Hertz Haus

Portrety beznadziejne – spektakl usieciowiony, 2020; dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci

 

Obecną siedzibą zespołu jest Zakład Kulturalny w Gdańsku, założony przez jego właścicielkę, Natalię Murawską, który jest miejscem inicjatyw artystycznych z różnych dziedzin sztuki.

 

W 2019 roku tancerki założyły stowarzyszenie Córy Kultury, którego misją jest przybliżanie myśli tanecznej zróżnicowanym odbiorcom, tworzenie repertuaru oraz programu artystyczno-edukacyjnego. Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie i rozwój twórczości artystycznej ze szczególnym uwzględnieniem tańca współczesnego, teatru, teatru tańca, sztuk performatywnych i wizualnych. Ma za zadanie wspierać działania na rzecz tworzenia płaszczyzny współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy specjalistami i przedstawicielami różnych dziedzin sztuki, m.in.: teatru, tańca, muzyki, sztuk wizualnych, literatury, performansu, a także nauk humanistycznych i społecznych, oraz działaniea na polu szeroko pojętej edukacji artystycznej i kulturalnej.

 

Hertz Haus

Gdańsk, Aleja Rzeczpospolitej 8

email: hertzhaustheatre@gmail.com

www: hertzhaus.pl/

ludzie tańca

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia