ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Teatr LipZezRew

Teatr LipZezRew

Zespół

Teatr LipZezRew został założony w Gdańsku w roku 2000 przez Milenę Rewińską (Czarnik), aktorkę i tancerkę, Bożenę Zezulę, aktorkę, tancerkę i wokalistkę, oraz aktora, poetę i muzyka (Ikenga Drummers) Tomasza Lipskiego. Twórców połączyło wspólne doświadczenie teatralne wyniesione z Teatru Dada von Bzdülöw, oraz chęć nawiązania z publicznością dialogu na temat otaczającego świata, co przyczyniło się do założenia LipZezRew. W swojej pracy grupa sięga po konwencję teatru absurdu, łącząc w spektaklach takie środki ekspresji jak taniec współczesny, śpiew i gra aktorska.

 

Obecnie Teatr LipZezRew tworzą:
Bożena Zezula- aktorka, tancerka, wokalistka (Teatr ,Dada von Bzdülöw, Teatr Patrz Mi Na Usta, Mordy).
Edyta Niemiec- aktorka, tancerka (Teatr ,Dada von Bzdülöw)
Tomasz Lipski- aktor, poeta, muzyk (Ikenga Drummers), sekretarz Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki Jeden Świat w Sopocie, kierownik Domu Kultury Morena.

Z teatrem współpracują:
Milena Czarnik- aktorka, tancerka,
Patrycja Sobucka – fotograf,
Zespół Deszcz – Łukasz Krypel, Jakub Burdak – muzyka, projekcje video

Teatr LipZezRew

Gdańsk

tel.: 507 898 494

email: bozena.zezula@wp.pl

www: www.lipzezrew.pl

ludzie tańca

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia