ENG
A A A
 maj 2021 

Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania

Festiwal

Festiwal Teatrów Tańca „Zawirowania” (od 2005; dyrektor: Włodzimierz Kaczkowski, konsultacja artystyczna: Elwira Piorun) został zainicjowany  pod nazwą Festiwalu Teatrów Tańca Europy Środkowej jako impreza mająca na celu konfrontację zespołów z tego obszaru, wymianę doświadczeń i technik. Uwzględnienie w programie mało rozpoznanych w Polsce pod kątem tańca współczesnego krajów, takich jak, Słowacja, Czechy, Białoruś i Rosja, miało zwrócić uwagę na ciekawe działania, częściowo wspólny kontekst historyczny i możliwość współpracy. Jednak już od początku poza artystami z krajów poza Grupą Wyszechradzką oraz krajami sąsiedzkich w festiwalu uczestniczyli twórcy z całej Europy. Wraz z upływem lat coraz bardziej zacierała się geograficzna swoistość „Zawirowań”. Niezmienny pozostał profil festiwalu, koncentrujący się wokół formuły teatru tańca. Przeglądowi towarzyszy blok warsztatów edukacyjnych. Spektakle „Zawirowań” prezentowane są w Starej Prochoffni, Okęckiej Sali Widowiskowej, Collegium Nobilium oraz Centralnym Basenie Artystycznym. Przy organizacji warsztatów zespół wpółpracuje z komercyjnymi szkołami tańca, które mają w programie taniec współczesny, Akademią Isadory Duncan i Free Art Fusion.

Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania

00-259 Warszawa , Boleść 2

tel.: 22 635 89 64 wew. 105; 796 550 570

email: ttzawirowania@gmail.com

www: zawirowania.pl

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia