ENG
A A A
 maj 2021 

Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC!

Festiwal

Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC! (od 2007), którego inicjatorką i dyrektorką artystyczną jest Ilona Trybuła, organizowany jest przez Fundację Kino Tańca Sonii Nieśpiałowskiej-Owczarek i Jacka Owczarka. Co roku gości najwybitniejszych przedstawicieli tanecznej improwizacji z Polski i świata, tj. Julyen Hamilton, David Zambrano, Magpie Dance Company wraz z Katie Duck, Makiko Ito, Daniel Lepkoff (improwizacja kontaktowa), Jacek Owczarek i Pracownia Fizyczna, a z warszawskich twórców – Rafał Dziemidok, Marysia Stokłosa i Dominik Strycharski, którzy współtworzą kolektyw Melba. Festiwal ma na celu popularyzację różnorodnych technik tańca improwizowanego. Służą temu spektakle powstające w czasie rzeczywistym – na oczach widzów – wraz z ofertą warsztatową. W roku 2010 po raz pierwszy dokonano połączenia dwóch wydarzeń skupionych wokół idei sztuki improwizowanej, SIC! i Festiwalu Muzyki Improwizowanej Ad libitum. (dyrektor: Krzysztof Knittel). Podczas edycji 2011 ta fuzja dwóch przenikających się dziedzin znalazła swoją kontynuację.

 

SIC! odbywał się w przestrzeni Teatru Wytwórnia, a ostatnio – w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej – Zamku Ujazdowskiego. Na cele warsztatowe wykorzystuje ośrodek kultury Centrum Łowicka.

Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC!

Warszawa

email: info@sic.waw.pl; ite@onet.eu

www: www.sic.waw.pl

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia