ENG
A A A
 maj 2021 

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł

Festiwal

Profil festiwalu Ciało/Umysł (od 1995) obejmuje przedstawienia taneczne i konceptualne oraz propozycje na styku spektaklu i performance’u. Co roku program uporządkowany jest wedle hasła i motywów przewodnich, w roku 2010 skupiono się na cielesności w tańcu i na projektach site specific, podczas jednej z poprzednich edycji prezentowano prace polskich artystów tworzących zagranicą (m.in. Magdalena Chowaniec, Helena Gołąb). Festiwal (wraz z Fundacją) zajmuje się również produkcją i koprodukcją spektakli z Polski i przygotowanych we współpracy z twórcami z zagranicy. Impreza wykorzystuje przestrzenie teatralne i klubowe (w ostatnich latach m.in. Teatr Narodowy, Teatr Polski, Centralny Basen Artystyczny, Teatr IMKA, Nowy Wspaniały Świat, Wytwórnia Wódek „Koneser”). W 2005 roku na zaproszenie festiwalu polscy widzowie po raz pierwszy mogli obejrzeć zespół Sasha Waltz & Guests z Berlina ze spektaklem Körper, który został pokazany w Teatrze Wielkim.

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł

03-736 Warszawa, KONESER bud 36Bul. Ząbkowska 27/31

tel.: 22 698 92 80; 22 214 08 52

email: fundacja@cialoumysl.pl; e.kozak@cialoumysl.pl

www: www.cialoumysl.pl

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia