ENG
A A A
 maj 2021 

Festiwal Kalejdoskop

Festiwal

Festiwal Kalejdoskop odbywa się od roku 2004 i obejmuje prezentację wydarzeń z nurtu tańca współczesnego, tj. spektakle, warsztaty praktyczne i projekty, jak również, wymiennie, różnorodne warsztaty artystyczne, m.in. fotograficzne i rysunku, a także wykłady teoretyczne. Przedstawienia prezentowane są zarówno w przestrzeni typowo scenicznej, jak również w przestrzeni pozateatralnej (Centrum Handlowe Alfa). Festiwal organizowany jest przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, a jego dyrektorami są Joanna Chitruszko i Karolina Garbacik.

 

W festiwalu brali już udział m.in. tacy artyści, jak Mufmi Teatr Tańca i Anna Piotrowska (Warszawa), Takako Matsuda (Japonia/Warszawa), Teatr Tańca Vogue (Gryfino), Grupa Przejściowa (Białystok), Teatr Soma (Toruń), Teatr Dada von Bzdülöw (Gdańsk), Good Girl Killer (Gdańsk), Teatr Maat (Lublin), oraz Marta Ladjanszki z Węgier i ZITA z Grecji.

 

Warsztaty fotografii ruchu prowadzili tacy specjaliści, jak Jarosław Cieślikowski i Jakub Wittchen, warsztaty teoretyczne o tańcu – krytycy: Anna Królica, Witold Mrozek, Julia Hoczyk i Aleksandra Jatczak.

 

Festiwal Kalejdoskop

15-701 Białystok

Białystok, ul. Kolejowa 14c

tel.: 85 652 51 64

email: kalejdoskop@danceoffnia.pl

www: www.festiwal-kalejdoskop.pl

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia