ENG
A A A
 maj 2021 
Opera Śląska

Opera Śląska

Zespół baletowy

Funkcjonująca w Bytomiu od zakończenia II wojny światowej Opera Śląska praktycznie od samego początku posiadała zespół baletowy; to na tej scenie odbyło się pierwsze powojenne wystawienie baletu Różyckiego Pan Twardowski z 1921 roku. Dziś zespół baletowy Opery Śląskiej liczy 14 tancerek i 10 tancerzy, w tym 8 koryfejek i 8 solistów. Z zespołem współpracują uczniowie bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Teatr dysponuje sceną w secesyjnym gmachu przy placu Sikorskiego oraz widownią na 400 miejsc. W repertuarze Opery Śląskiej utrzymuje się obecnie 7 przedstawień baletowych.

 

Na czele zespołu baletowego stoi Olga Kozimala-Kliś, dyrektorem Opery jest zaś Tadeusz Serafin. Opera Śląska jest samorządową instytucją kultury województwa śląskiego. 

Opera Śląska

Bytom, ul. Moniuszki 21-23

tel.: 32 396 68 03

email: opera@opera-slaska.pl

www: www.opera-slaska.pl

ludzie tańca

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia