ENG
A A A
 maj 2021 

U/LOI

Kolektyw

U/LOI (Universal Law of Impermanence) był niezależnym kolektywem − powstałym m.in. z inicjatywy tancerki i choreografki Kai Kołodziejczyk − realizującym rozmaite działania artystyczne i improwizacje w galeriach sztuki oraz w przestrzeniach postindustrialnych. Kolektyw współpracował z twórcami wielu dziedzin, m. in. tańca, sztuk wizualnych i muzyki. Kolektyw działa do 2013 roku – jego ostatni spektakl miał miejsce 30 października 2013 w ramach programu performatywnego Archiwum ciała z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

 

W swoich działaniach członkowie U/LOI próbowali skupić uwagę uczestników/widzów na elementach codziennej rzeczywistości, które najczęściej giną w zwyczajowym sposobie percepcji. Ciało, ruch, czas, przestrzeń, elementy quasi-taneczne, zorganizowane w sposób widoczny lub ukryty, dokumentowane były poprzez zapis filmowy oraz fotografie. Następnie ulegały przekształceniu na akcje performatywne I spektakle, które odbywają się w przestrzeni galerii, starych fabryk i strefach nieteatralnych.  U/LOI zrealizowała m.in. :PK: (Festiwal Dialog 4 Kultur w Łodzi, 2009), Brith out (premiera w ramach Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji „Rozdroże w Warszawie, jako część projektu „Rezonans”, 2009) oraz improv of 3/free styles (Inwazja Sztuki Niezależnej Re:wizje w Warszawie, 2007) i inne. Jako dramaturg z U/LOI współpracowała Joanna Szymajda, obecnie zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.

 

Działalność grupy obejmowała również warsztaty twórcze oraz warsztaty master class i lekcje różnych technik tańca i ruchu.  

 

Grupę tworzyli:

Karolina Wołkowiecka, Ramona Nagabczyńska, Filip Szatarski, Joanna Szymajda, Kaya Kołodziejczyk, Karol Tymiński, Igor Koruga, Daniel Radtke, Łukasz Strzelczyk, Mariusz Marciniak, Radosław Grzanka, Daria Kopiec, Monika Kotecka, Yosuke Demu, Lech Rowiński, Marta Rowińska, Herman Venderickx, Helena Gołąb, Erica Trivett, SARO, DJ Ko Umehara, Magda Reiter, Katarzyna Chmielewska, Anna Sąsiadek, Anna Steller, Adrina Koszewski, Ilona Gumowska, Kamil Wawrzuta, Katarzyna Sikora, Maciej Beczek, Aleksandra Borys, Michał Czyż, Pola Tyszowiecka, Maldoror.

 

 

U/LOI

Warszawa

www: www.uloi.eu/

ludzie tańca

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia