ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Teatr Tańca PRO

Teatr Tańca PRO

Zespół

Teatr Tańca PRO – zespół tańca współczesnego założony przez Katarzynę Martykę i Katarzynę Grambo, wieloletnie kierowniczki i choreografki PRO. Od 1998 zespół zrealizował ponad dziesięć choreografii. We wszystkich z nich występowała Magdalena Paszkiewicz, tancerka i choreograf, która od roku 2007 wraz  z Justynę Sobieraj-Bednarek przejęła prowadzenie grupy. Od roku 2004 Teatr działa pod patronatem Ośrodka Teatralnego łódzkiego Domu Kultury. Paszkiewicz i Sobieraj-Bednarek ukończyły Kurs Kwalifikacyjnego dla Instruktorów Tańca Współczesnego w Łodzi. Druga z nich oprócz tańca zajmuje się muzyczną oprawą spektakli, a na Akademii Muzycznej wykłada zasady kompozycji ruchowej i rytmiki.

 

Od czasu nowego kierownictwa zespół zrealizował kilka spektakli, tj. BorderLine (2007), Mafia (2008) i Roboczogodziny, czyli Kobiecość Krańcowa (2008), a także projekt w przestrzeni miejskiej Pracownia Ruchu Otwartego (2010), TT PRO jest laureatem wyróżnień,  za spektakl BorderLine i Roboczogodzinny podczas Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich Łópta w latach 2007 i 2008 (nagroda indywidualna dla Magdaleny Paszkiewicz) oraz podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych w Teresinie w roku 2009 (wyróżnienie dla Roboczogodzin).

 

Równolegle  z przygotowywaniem autorskich spektakli grupa realizuje projekty z innymi teatrami, głównie z Łódzi i okolic, m.in. Art. 51, Grupą Teatralną Dziewięćsił, Akademickim Teatr Tańca AteTe (spektakl Meandrująca Rzeka).

 

W informacji o zespole twórcy piszą, że Teatr tańca PRO jest „Pracownią Ruchu Otwartego, w której Otwarty na bodźce wewnętrzne i zewnętrzne umysł uruchamia ciało do Ruchu. Posługujemy się techniką tańca współczesnego, improwizacją i improwizacją kontaktową (contact improvisation) oraz ruchem nieformalnym czy gestem. Kładąc największy nacisk na rozwój świadomości ciała, a także na budowanie relacji między aktorami / tancerzami szukamy własnego języka komunikacji z widzem.

 

 Inspiracją dla ruchu może być wszystko: dźwięk, kształt, partner czy też własna niewytłumaczalna potrzeba. Inspiracją dla spektaklu jest człowiek − z jego emocjonalnością, potrzebą więzi i strachem przed nią, z jego pragnieniem zrozumienia świata i stereotypowością, z jego ułomnościami w człowieczeństwie – każdy z nas”. 

Teatr Tańca PRO

90-113 Łódź, ul. R. Traugutta 18

tel.: 502 355 052

email: magpasz@wp.pl

www: www.myspace.com/teatr.tanca.pro

ludzie tańca

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia