ENG
A A A
 maj 2021 

Harakiri Farmers

Zespół

Harakiri Farmers – kolektyw artystyczny założony przez Dominikę Knapik i Wojtka Klimczyka. Z założenia oddolna inicjatywa mająca na celu stworzenie platformy porozumienia między artystami z różnych dziedzin sztuki. Nie ma leadera, siedziby, ani stałego dofinansowania. Pierwszy projekt Farmerów performance teatralny na pływalni zatytułowany Keret na podstawie opowiadań Edgara Kereta wygrał konkurs „Nowe Sytuacje” podczas festiwalu Malta 2008. Beat Hotel był projektem numer 2, który duet pokazywał między innymi w Korzo Theater w Hadze, a także zaprezentował w 2010 roku podczas Oktoberdans w Bergen.  Kolejny spektakl We are oh so Lucky powstał we współpracy z Aną Brzezińską i miał pokazy m.in. w Teatrze Nowym w Warszawie,  na Wibracjach Tanecznych we Wrocławiu, podczas Polskiej Platformy Tańca 2010 w Poznaniu, Polish Express w Hebbel am Uffer w Berlinie, festiwalu East Gate Europe w Aarhus i krakowskich Reminiscencji w 2011 roku. Kolejna realizacja HAFA to The Fork stworzony we współpracy z norweskim choreografem i tancerzem Kennethem Flakiem oraz francuskim kompozytorem i muzykiem Chazamem. Na potrzeby produkcji kolektyw przyjął nazwę [MINUS 20]. Premiera francuska odbyła się w Globe Theatre w Bordeaux,  polska miała miejsce we Wrocławiu podczas festiwalu Avant Art.

 

W 2011 roku powstała Moskwa, minimalistyczny duet na tancerkę i pianistkę do muzyki Mortona Feldmana. W tym samym roku miała miejsce premiera spektaklu Sisters, który powstał we współpracy z Sanją Hasagic-Meier, Kirstine Ilum i Davidem Chazamem (dzięki rezydencjom w Tanzhaus Dusseldorf i Student Center w Zagrzebiu).

 

Aktualnie Harakiri pracują nad filmem tanecznym V i aktywizują Stowarzyszenie Humanistycznych Inicjatyw Twórczych SZTRUKS.

Harakiri Farmers

grupa nieformalna

Kraków

email: harakirifarmers@gmail.com

www: www.harakirifarmers.com

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia