ENG
A A A
 maj 2021 

Łódzkie Spotkania Baletowe

Festiwal

Łódzkie Spotkania Baletowe odbywają się w Łodzi od ponad 40 lat (raz na dwa lata). Festiwal jest największą i najbardziej prestiżową imprezą baletową w Polsce. Jego ideą jest upowszechnianie sztuki baletowej i aktualnych osiągnięć choreograficznych, zarówno na polu tańca klasycznego, jak i różnorodnych nurtów tańca współczesnego. Spotkania służą także wymianie doświadczeń między artystami, reprezentującymi odmienne style choreograficzne i stosującymi różne techniki tańca.

 

Ostatnia, XXI edycja, przebiegała  pod hasłem Wybitni choreografowie XX wieku. W ramach Spotkań 2011 roku zaprezentowano choreografie: George'a Balanchine'a, Maurice'a Béjarta, Williama Forsythe'a, Akrama Khana, Russella Maliphanta, Jerome'a Robbinsa, Gila Romana i Ewy Wycichowskiej. Gwiazdą tej edycji Łódzkich Spotkań Baletowych była Sylvie Guillem, artystka nazwana przez „The Guardian”: „genialną tancerką pokolenia".

Łódzkie Spotkania Baletowe

90-249 Łódź, Plac Dąbrowskiego

tel.: (42) 633 99 60

email: teatr@teatr-wielki.lodz.pl

www: /www.operalodz.com/lsb.php

ludzie tańca

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia