ENG
A A A
 maj 2021 

Grupa Przejściowa

Zespół

Grupa Przejściowa  zespół tańca współczesnego powstała w 2001 roku w Białymstoku z inicjatywy Karoliny Garbacik, głównej choreografki grupy. Kiedy powstawał, miała istnieć tylko przez „chwilę”, aby pomóc przyczynić się do integracji lokalnych tancerzy i stworzyć jednorazowe wydarzenie taneczne.  Z upływem czasu okazało się jednak, że istnieje potrzeba stałej działalności pod szyldem zespołu.

 

W skład Grupy Przejściowej wchodzą tancerze o zróżnicowanym doświadczeniu ruchu. W zespole mają oni szanse wykorzystać i doskonalić własne umiejętności taneczne w technice tańca współczesnego, klasycznego i jazzowego. Dzięki temu artyście kreują specyficzną jakość, zarówno ruchową (choreograficzną), jak i dotyczącą konstruowania postaci.

 

Praca zespołu opiera się na dążeniu do odnowienia ścisłej łączności pomiędzy ciałem i umysłem. Odbywa się to głównie za sprawą wspólnych tanecznych poszukiwań nowych, unikalnych treści poprzez m.in. improwizację, czy partnerowania. Specyfika pracy Grupy Przejściowej opiera się także na nieustannym odnajdywaniu inspiracji w nieodkrytych, bądź zapomnianych, choć istniejących tekstach kultury.

 

Od 2001 roku Grupa zrealizowała dwanaście spektakli tanecznych, m.in. Wszystkiego mego tobie (2006), Heilotes, Na dnie 100 dni, Tożsamość (2009), Drzwi zamknięte (2010) – choreografie Karoliny Garbacik; oraz Ocean (2009) w choreografii  Dymitra Kurakułowa i First Love (2010) w choreografii Takako Matsudy.

 

Przedstawienia zespołu były wielokrotnie nagradzane podczas takich festiwali, jak: Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego w Koninie, Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego PolemiQi w Warszawie, Ogólnopolski Festiwal  Sztuki Tanecznej w Skierniewicach.

 

W ciągu 10 lat istnienia grupa brała udział w licznych przeglądach, festiwalach i konfrontacjach tanecznych, m.in. w Białymstoku, Lublinie, Skierniewicach, Chełmie, Poznaniu, Koninie oraz w Pradze.

 

Grupa Przejściowa współpracuje również z artystami z kraju i zagranicy, uczestniczy w projektach tanecznych i pokazach, angażuje się w proces podnoszenia poziomu wiedzy lokalnej społeczności na temat tańca współczesnego, oraz dziedzin pokrewnych.

Grupa Przejściowa

15-701 Białystok, ul. Kolejowa 14 c

tel.: 85 652 51 64

email: studio@danceoffnia.pl

www: www.danceoffnia.pl/zespoly.php?p=grupa-przejsciowa

ludzie tańca

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia