ENG
A A A
 maj 2021 
Burdąg

Fundacja Burdąg

Fundacja

Fundacja Burdąg powstała z inicjatywy Marysi Stokłosy, prezesa Fundacji. Wspiera eksperymenty, nowatorskie produkcje i projekty edukacyjne w dziedzinie tańca współczesnego, tańca nowego, performensu i artystycznych działań interdyscyplinarnych. Ma na celu rozwój i popularyzację tych form sztuki oraz nowych idei z nimi związanych. Fundacja Burdąg chce zmniejszyć dystans pomiędzy sceną tańca w Polsce i na świecie umożliwiając choreografom, tancerzom i innym twórcom z różnych krajów współpracę w ramach międzynarodowych projektów artystycznych i edukacyjnych. Ważna działalność fundacji to prowadzenie domu pracy twórczej Burdąg na Mazurach.

 

To właśnie dzięki Fundacjii - działjaącej jako Dom pracy twórczej, udostępniający przestrzeń do pracy i warunki umożliwiające skupienie – powstaje wiele polskich spektakli tanecznych, realizowanych m.in. przez takie zespoły, jak Teatr Dada von Bzdülöw i Teatr Bretoncaffe.

 

Członkowie Fundacji:

 

Marysia Stokłosa − prezes zarządu Fundacji Burdąg. Tancerka i choreografka. Ukończyła wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at the Place w Londynie (1998-2001), a następnie studia choreograficzne w School of New Dance Development w Amsterdamie (2003-2007). Pracowała w Berlinie u boku Jeremiego Wade‘a. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

 

Olga Stokłosa (Członek zarządu) − ukończyła Wydział Historyczny UW, a następnie Studio Aktorskie w Krakowie. W latach siedemdziesiątych związana z krakowskim Teatrem STU, w latach 80. z Teatrem Janusza Wiśniewskiego. Grała i reżyserowała na wielu scenach w Polsce i zagranicą.

 

Janusz Stokłosa  − kompozytor, pianista, wydawca, producent, pilot, prezes Studio Buffo - pierwszego w Polsce prywatnego teatru muzycznego. Autor ponad 150 partytur muzyki teatralnej i filmowej. Pionier polskiego musicalu: Metro, Piotruś Pan, Romeo i Julia, Panna Tutli Putli.

 

 

Obsługa biura Fundacji, koordynacja projektów:

Alesandra Zdunek

zdunekaleksandra@gmail.com

+48 606-706-208

 

 

Promocja:

Dominik Skrzypkowski

biuro@burdagstudio.com

dominik.skrzypkowski@burdagstudio.com

+48 792793317

 

 

Prezeska Fundacji:

Maria Stokłosa

maria.stoklosa@burdagstudio.com
+48 501024506


Fundacja Burdąg

Pęcice Małe/Warszawa (Mokotów, biuro fundacji), ul.Kamień Polny 12/ul. Narbutta 27a

tel.: 501 024 506; 601 282 282

email: maria.stoklosa@burdagstudio.com; zdunekaleksandra@gmail.com

www: www.burdagstudio.com

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia