ENG
A A A
 maj 2021 

Wibracje Taneczne

Festiwal

Najważniejszy na Dolnym Śląsku i jeden z ważniejszych w Polsce program prezentacji współczesnej sztuki tanecznej, od początku kuratorowany przez Adama Kamińskiego.

 

Wrocławskie Wibracje Taneczne powstały jako blok w ramach festiwalu „Wrocław Non Stop” w czerwcu 2007 roku. Podczas pierwszej - czterodniowej - edycji zaprezentowano między innymi spektakle poznańskiego towarzystwa gimnastycznego (Obcojęzyczność), Teatru Dada von Bzdülöw (Kilka błyskotliwych spostrzeżeń), artystów z Wrocławia – Teatru Tańca Arka i Niezależnej Manufaktury Tanecznej – oraz Białorusi (InZehst). Miejscem prezentacji była Scena na Świebodzkim (Teatr Polski). Programowi towarzyszyły warsztaty taneczne.

 

Po niemal dwuletniej przerwie, w grudniu 2009 roku Wibracje Taneczne powróciły jako cykliczny program prezentacji tańca współczesnego we wrocławskim Centrum Sztuki Impart. Reaktywowany projekt zainaugurowała m.in. premiera spektaklu We are oh so Lucky kolektywu Harakiri Farmers w reżyserii Any Brzezińskiej.

 

Od tego czasu na wrocławskiej scenie gościły spektakle zarówno znanych od lat twórców, jak i młodej generacji polskiego tańca. Zobaczyć można było m.in. Tomasza Bazana (Teatr Maat), Polski Teatr Tańca-Balet Poznański, Irenę Lipińską, Marię Stokłosę, Aleksandrę Borys, Rafała Urbackiego, Izabelę Chlewińską. Z twórców zagranicznych – m.in. Arkadiego Zaidesa.

Wibracje Taneczne

Wrocław, ul. Mazowiecka 17

www: wibracjetaneczne.blogspot.com

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia