ENG
A A A
 maj 2021 

Matecznik - Mazowsze. Centrum Folklorystyczne Karolin

Ośrodek kultury

Dzięki środkom przekazanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz znaczącemu wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powstał wielofunkcyjny obiekt Matecznik Mazowsze – Centrum Folklorystyczne. Centrum to posiada wyjątkowe walory użytkowo-estetyczne oraz nowoczesne rozwiązania techniczne, które pozwalają na realizację interesujących i zakrojonych na szeroką skalę przedsięwzięć artystycznych, kulturalnych, edukacyjnych i konferencyjno-szkoleniowych.

 

Oficjalne otwarcie sali widowiskowo-edukacyjnej (liczącej 560 miejsc) odbyło się 17 października 2009 roku.

Główne zadania Centrum − poza funkcją bazy szkoleniowo-warsztatowej i koncertowej Zespołu „Mazowsze” − obejmują:

 

  • działalność edukacyjno-szkoleniowa w zakresie kursów i seminariów związanych tematycznie z folklorem polskim i tradycją regionu mazowieckiego oraz kulturą innych narodów; szkolenie animatorów kultury, choreografów, instruktorów tańca; warsztaty rękodzieła ludowego, śpiewu, gastronomii regionalnej;                                                                                                                              

  • organizacja koncertów innych zespołów i artystów; organizacja festiwali artystycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym; przygotowywanie programów telewizyjnych i filmów;

  • umacnianie więzi młodego pokolenia z polską kulturą;

  • aktywizacja regionu (gminy, powiatu, województwa) i społeczności lokalnej do udziału w życiu kulturalnym;

  • działalność dokumentacyjno-wydawnicza związana z zespołami regionalnymi, ośrodkami folkloru, placówkami etnograficznymi (biblioteka, fonoteka, informatyczna baza danych o twórcach ludowych i ruchu amatorskim);

  • dalszy rozwój artystyczny Zespołu „Mazowsze”;

  • działalność komercyjna w zakresie wynajmu pomieszczeń dla celów konferencyjno-szkoleniowych, spotkań biznesowych i innych.

 

Integralnym obiektem Centrum jest Karczma Staropolska. W sąsiedztwie Karczmy powstało także zaplecze noclegowe o trzygwiazdkowym standardzie oraz 40 pokojów dwuosobowych i dwie sale konferencyjne o powierzchni 30 m2.

 

Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Całkowita wartość projektu: 59.055.565,70 zł

Wkład Unii Europejskiej: 39.189.744,10 zł

Matecznik - Mazowsze. Centrum Folklorystyczne Karolin

05-805 Otrębusy, ul. Świerkowa 2

tel.: 22 208 88 88

email: info@mazowsze.waw.pl

www: www.mazowsze.waw.pl

ludzie tańca

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia