ENG
A A A
 maj 2021 

Teatr KINO VARIATINO

Zespół

Teatr Kino VARIATINO (przedtem: Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino)powstał w roku 1998 z inicjatywy Anny Haracz, tancerki, choreografki, instruktorki hatha jogi. W swojej pracy najbardziej zainteresowany jest szeroko pojętym tańcem współczesnym oraz szukaniem naturalnych dróg tworzenia ruchu poprzez improwizację. Wraz z warstwą ruchową powstaje grana na żywo muzyka, która stanowi integralny element dramaturgii. Warstwa wizualna i kostiumy tworzone są w ścisłej aczkolwiek indywidualnej współpracy pomiędzy artystami. Spektakle zazwyczaj nie są opowieściami lub historiami, są klimatem, nastrojem lub relacją z kimś, czymś innym, obcym lub dobrze już znanym. Eksperymentując na pograniczu sztuk, konsekwentnie wytycza własną drogę twórczą. A wszystko to niezmiennie krąży wokół chęci wniknięcia w istotę magii.

 

Teatr przez kilkanaście lat istnienia w Trójmieście dość znacząco wpisał się w tworzenie i rozwijanie kultury tanecznej nie tylko w regionie ale i Polsce. Praca ta ma charakter nie tylko artystyczny ale i animatorski czym jest mocno zainteresowany (np. powołanie do życia Festiwalu Trójmiejska Korporacja Tańca. Prowadzi szeroko pojętą edukację taneczną i terapii tańcem prowadząc warsztaty, wykłady, seminaria.

 

Na przestrzeni lat teatr zrealizował około trzydziestu mniejszych i większych spektakli. Spektakle te prezentowane były na festiwalach tanecznych oraz teatralnych w całej Polsce (Gdańsk, Kalisz, Lublin, Sopot, Kraków, Warszawa, Olecko, Gryfino, Poznań, Gniezno, Elbląg, Gdynia itd.) oraz zagranicą (Estonia, Ukraina, Niemcy, Czechy, Rumunia, Rosja, Finlandia).

 

 

Inni o Teatrze

 

Fascynujący spektakl zaprezentowała Anna Haracz, artystka, którą nie zawaham się określić mianem wybitnej. W „The Blue Resonance” zaprezentowała dogłębną świadomość ciała, mistrzowską swobodę w korzystaniu z rozmaitych technik tańca, umiejętną pracę również głosem (co bywa przydatne także w teatrze tańca), wreszcie – poczucie humoru i dystans wobec samej siebie. Najpierw pięknie budowała dramaturgię spektaklu i stopniowo przyciągała uwagę do granic niemal hipnotycznych, by w finale w sposób naturalny, bez popadania w autoparodię rozładować narosłe napięcie, nie sprzeniewierzając się przy tym klimatowi całego przestawienia. Bardzo chciałbym częściej oglądać ją na Spotkaniach.  Andrzej Z.Kowalczyk, „Kurier Lubelski”

 

 

 

Teatr KINO VARIATINO

80-174 Gdańsk-Otomin, ul. Słoneczna 28

tel.: tel.+48 502 298 770

email: anaha@wp.pl

www: www.kinovariatino.pl

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia