ENG
A A A
 maj 2021 

Mandala Performance Festival

Festiwal

Celem projektu, którego kuratorem jest Adama Kamiński, jest wielowątkowa prezentacja sztuki tańca współczesnego i performance art. Festiwal odbywa się corocznie we Wrocławiu od roku 2005 (na początku – w przestrzeniach alternatywnych i klubowych, obecnie przede wszystkim w Centrum Sztuki IMPART).

 

Kluczowym elementem programu jest różnorodność propozycji artystycznych oraz jego aspekt edukacyjny. Organizatorzy Mandali chcą oswajać widzów z wieloma formami sztuki współczesnej, pobudzać ich do dyskusji oraz kreować platformę wymiany doświadczeń. Przedstawienia, które prezentowane są w trakcie festiwalu, zapraszają do zastanowienia nad ważnymi tematami współczesności, a także starają się wyznaczyć i zbadać nowe horyzonty sztuki. Szczególne pole zainteresowań festiwalowych artystów stanowią ruch, taniec i problematyka cielesności. Taniec jest tu zawsze otwarty na inne dziedziny sztuki, a spektakle nierzadko mają charakter interdyscyplinarny, także z pogranicza tańca i performansu. Program festiwalu odzwierciedlać ma aktualne metody pracy i trendy rozwojowe w obu wymienionych dziedzinach.

 

W formule Mandali dominuje zainteresowanie procesem twórczym i jego związkiem z przemianami współczesności. Podejmuje się tu także temat przyszłości i rozwoju tańca i performansu w relacji z innymi dziedzinami sztuki.

 

W ciągu sześciu lat istnienia w Mandala Performance Festival uczestniczyło około 90  artystów z 15 krajów, m.in. z Polski, USA, Niemiec, Białorusi, Holandii, Portugalii, Szwajcarii, Belgii, Norwegi, Szwecji, Japonii, ze Słowenii, z Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady. Są wśród nich tacy artyści, jak: Sharon Feder, Joan Laage, Miho Iwata, Minako Seki, Ryuzo Fukuhara, Arkadi Zaides, Kenneth Flak, Delgado Fuchs, Su-En, Slava Inozemcev, Teatr Limen, Dada Von Bzdülöw, TeatrTtańca Arka, Teatr Patrz Mi Na Usta, Teatr Okazjonalny, Yoshiko Kinohita, Sławek Bendrat, Oijn Tsutomu Yoshida, Janusz Orlik, Anita Wach, Barbara Bujakowska, Dominika Knapik, Harakiri Farmers.

 

Od 2010 roku głównym organizatorem festiwalu jest Centrum Sztuki Impart.

Mandala Performance Festival

50-412 Wrocław, ul. Mazowiecka 17

tel.: 71 344 28 16

email: atutysztuki@gmail.com

www: www. mandalaperformance.blogspot.com

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia