ENG
A A A
 maj 2021 
Kielecki Teatr Tańca

Kielecki Teatr Tańca

Zespół

Kielecki Teatr Tańca istnieje jako jeden z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Założony i prowadzony przez Elżbietę Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka.

 

Teatr zadebiutował  spektaklem Uczucia, którego premiera odbyła się w grudniu 1995r.  na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Choreografie do trzyczęściowego przedstawienia stworzyła Elżbieta Szlufik-Pańtak oraz Piotr Galiński.

 

 

Początkowo Kielecki Teatr Tańca był zespołem prywatnym następnie od 1998r. działał jako stowarzyszenie, by od dnia 11 marca 2004r. Uchwałą Rady Miasta Kielce stać się samorządową instytucją kultury finansowaną z budżetu Miasta Kielce.


Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca ma na celu tworzenie zespołu artystycznego specjalizującego się w repertuarze opartym na stylach tańca jazzowego. Wśród zrealizowanych przedstawień są kameralne formy choreograficzne oraz  duże formy z udziałem orkiestry symfonicznej oraz chóru – m.in. prawykonania z Filharmonią Świętokrzyską: Pasja muzyka Paweł Łukowiec (2006), Zdarzyło się w Jeruzalem muzyka Krzesimir Dębski, scenografia Borys Kudlička (2008). Choreografowie gościnni, którzy realizowali spektakle w KTT: Katarzyna Skawińska, Ira Nadia Kodiche, Zofia Rudnicka Beate Vollack, Piotr Galiński, Thierry Verger, Witold Jurewicz, Andrzej Morawiec, Alain Bernard, Jacek Tyski, Sławomir Woźniak,. Teatr współpracował z następującymi reżyserami: Jerzy Bielunas, Leszek Kumański, Krzysztof Jasiński, Jarosław Minkowicz.               

 

Działalność Kieleckiego Teatru Tańca rozpościera się na trzech płaszczyznach:

  • artystycznej - realizacja i wystawianie spektakli,
  • edukacyjnej - kształcenie młodych tancerzy w ramach dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych przy Teatrze, otwartych lekcji tańca oraz Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego organizowanych dwa razy w roku, Teatr od 2010 roku dysponuje dodatkowo budynkiem Szkoły Tańca KTT,
  • impresaryjnej - organizacja corocznego Festiwalu Tańca Kielce.

Kielecki Teatr Tańca

samorządowa instytucja kultury

Kielce, Plac Moniuszki 2B

tel.: (41) 361 27 46

email: ktt@ktt.pl

www: www.ktt.pl

ludzie tańca

bibliografia

spektakle

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia