ENG
A A A
 kwiecień 2021 

Teatr Patrz Mi Na Usta

Kolektyw

Teatr Patrz Mi Na Usta powstał w roku 1995 z inicjatywy tancerza i choreografa Krzysztofa ,,Leona" Dziemaszkiewicza, dawnego współpracownika Teatru Ekspresji.. W latach 1997-2002 zespół działał w Berlinie, gdzie powstał spektakl Radio Meteaphisick           (1999) oraz Narodowa Drag Queen. Ostatnie przedstawienie jest także pokazywane po powrocie grupy do Polski . Od roku 2002 Teatr związany jest z Sopotem. Działa na zasadzie kolektywu. Stały skład zespołu tworzą artyści – przyjaciele twórcy:  Bożena Eltermann (Teatr Cynada) , Marek Kakareko, Anna Steller ( Good Girl Killer), Bożena Zezula ( LipZezRew).

 

Z Teatrem Patrz Mi Na Usta współpracują artyści zapraszani do poszczególnych projektów: Milena Czernik (LipZezRew), Magdalena Jędra (dawniej Plastique Dod, obecnie Good Girl Killer), Jacek Krawczyk ( Teatr Okazjonalny), Magda Frąckiewicz, Krzysztof Czerny, Przemek Szalecki, Krystian Wolowski.

 

Przedstawienia Teatru Patrz Mi Na Usta lokują się na styku teatru, tańca i sztuki performance (sztuki ciała). Za każdym razem kreują sugestywną rzeczywistość, która nosi jednak znamiona hiperrealizmu. Powracający wątek spektakli grupy stanowi płynność tożsamości płciowej, która podlega tu nieustannej modyfikacji i transformacji. Dlatego działania grupy bliskie są estetyce queer.

 

Widowiska zespołu często przypominają spektakularną rewię lub skupiony wokół ciała performans. Mają charakter interdyscyplinarny, w których przenikają się ze sobą muzyka, plastyka, taniec, gra aktorska i inne. Intensywność kreowanych obrazów silnie wpływa na emocje widza.

 

(oprac. m.in. na podstawie serwisu dancedesk).

 

 

Realizacje:


1999

 Radio Metaphisick


2002

 Narodowa Drag Queen


2004

 Cafe Domino

2005

 Różana Góra


Variete Cameleon

Królestwo Szambali

2006

 Dziś są moje urodziny

2007

 Belladonna

 

2009

 Dziewczęta z Zajęczego Wzgórza

 

2010

 Hungrige Hertzen

 

Teatr Patrz Mi Na Usta

81-718 Sopot, Mamuszki 1

tel.: 667 618 205

www: www.myspace.com/422876367

ludzie tańca

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia