ENG
A A A
 maj 2021 

Teatr Muzyczny w Lublinie

Teatr

Teatr Muzyczny w Lublinie jest renomowaną sceną operetkowo - operową, działającą nieprzerwanie od 1947 roku. W bogatym dorobku Teatru znajdują się najznakomitsze pozycje muzyki operowej, operetkowej, i musicalowej, jak Carmen G. Bizeta i Straszny Dwór S. Moniuszki i Baron cygański J. Straussa, czy też cieszący się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem publiczności musical Skrzypek na dachu J. Bocka, grany już od 1984 roku (!).


Taneczne propozycje teatru stanowią na ogół przedstawienia skierowane do najmłodszej publiczności - są to baśnie: Kopciuszek, Kot w Butach, Królewna Śnieżka, Calineczka oraz autorskie propozycje baletowe (Nie tylko Jezioro Łabędzie - Impresje Baletowe). Kierownikiem baletu w Teatrze Muzycznym w Lublinie jest Violetta Suska, w której choreografii można oglądać Królewnę Śnieżkę, Karnawał zwierząt oraz Nie tylko Jezioro Łabędzie - Impresje Baletowe. Poza tym z teatrem współpracują choreografowie: Izapela Krupka (Kot w butach) i Marcin Marzec (Calineczka, Kopciuszek, Pinokio). 

Teatr Muzyczny w Lublinie

samorządowa instytucja kultury

20-331 Lublin, ul. ul. Grenadierów 13

tel.: (081) 532 76 13

email: sekretariat@teatrmuzyczny.eu

www: www.teatrmuzyczny.eu

ludzie tańca

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia