ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Teatr Tańca DF

Zespół

Teatr Tańca DF Istniejący od ponad dwudziestu lat krakowski Teatr Tańca DF to jeden z najstarszych teatrów tańca w Polsce. Jego założycielkami są Katarzyna Skawińska oraz Mariola Kleczkowska. Swoimi choreografiami oraz programem edukacyjnym, Teatr  bardzo aktywnie promuje sztukę tańca w różnych kręgach odbiorców. Katarzyna Skawińska –  choreograf oraz dyrektor artystyczny Teatru –  jest znanym i cenionym pedagogiem w wielu ośrodkach tanecznych w Polsce. Konsekwentnie, od wielu lat, kształtuje charakterystyczny i styl Teatru, utrzymując jego wysoki poziom artystyczny i edukacyjny.

 

Na efekt końcowy, jaki przynosi ze sobą każdy  tworzony przez zespół spektakl, wpływają: ruch, emocje, muzyka oraz oprawa plastyczna. Choreografie odnoszą się przede wszystkim do sfery emocjonalności człowieka. Poruszane tematy mają charakter uniwersalny Rozbudzają zmysły wzroku, słuchu oraz, co ważne, wpływają na odczucia widzów. Zespół angażuje się w organizację imprez kulturalnych,  m.in. teatralnych, fotograficznych i filmowych. Swoją ofertę kieruje także do najmłodszych odbiorców. W 2008 roku Teatr Tańca DF został objęty patronatem Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

 

W ubiegłym roku Teatr zainaugurowął projekt taneczno-teatralny Planeta Taniec, skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki. Projekt zostanie zakończony spektaklem z udziałem kilkuletnich uczestników (przedział wiekowy: 6 9 lat) oraz dorosłych tancerzy. Prace Planety Taniec trwają od września 2011 roku w krakowskim Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Premiera finalnego spektaklu odbędzie się 10 czerwca bieżącego roku.

 

 

Siedziba Teatru:

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

Zajazd Kościuszkowski

ul. Białoprądnicka 3

Teatr Tańca DF

31-910 Kraków, Stowarzyszenie T.Tańca DF: Os. Na Skarpie 28/27

email: kontakt@teatrtancadf.pl

www: www.teatrtancadf.pl

ludzie tańca

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia