ENG
A A A
 czerwiec 2021 
White - Biały. Fot. Gunnar Stening.

TO-EN Butoh Company

Zespół

TO-EN (z jap. Ogród Ziemski / Earth - Garden)  – tancerka butō, choreografka, kierownik artystyczny TO-EN Butoh Company. W latach 2005-2009 uczyła się w Szwecji u choreografki i artystki butō SU-EN, dyrektora artystycznego SU-EN Butoh Company. W tym czasie TO-EN brała udział w licznych przedstawieniach, projektach (improwizacjach, realizacjach filmowych, sztukach performance, warsztatach), prezentowanych na czołowych scenach Szwecji oraz podczas festiwali. W 2009 roku w Sztokholmie odbyła się solowa premiera spektaklu TO-EN White – biały oraz uroczyste nadanie imienia artystycznego tancerce – TO-EN. Premiera ta dała początek TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce, głównie na obszarze Trójmiasta. Działalność TO-EN obejmuje m.in. spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site-specific, improwizacje, warsztaty oraz wykłady.

 

Swoje działania artystyczne artystka sytuuje w przestrzeniach teatralnych oraz nieteatralnych, tj. galerie, centra handlowe, przestrzeń uliczna, kościoły, plenery i inne. Oprócz White – biały, artystka zrealizowała do tej pory kilka autorskich projektów: Jaskrawość (2009), Przemiany (2009), Melanż (we współpracy z fotografem Pawłem Maciakiem, 2010), Smugi (2011) i spektakl Żar (2011).

TO-EN Butoh Company

Gdańsk

tel.: + 48 601 810 577

email: toen@toenbutoh.com

www: www.toenbutoh.com/pl

ludzie tańca

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia