W Starym Browarze stworzona została zarówno dla artystów, jak i odwiedzającej go publiczności, otwarta przestrzeń zamknięta. Przez otwartość rozumiem inkluzywność, gościnność, ale przede wszystkim swobodnie kształtowane światło wydobywające z ceglanego mroku kontury poruszających się lub nieruchomych ludzkich sylwetek. Światło sprawiające, że wyłaniające się z otoczenia dźwięki stają się nie tyle ilustracją kinetycznych performansów, co kolejną tańczącą materią, której wydarzanie się w czasie i przestrzeni uzmysławia właśnie światło, sklejając ją z obiektami i ciałami. Na ostatnim piętrze tego, co przecież jest niczym/czymś więcej jak centrum handlowym, dane mi było zatem uczestniczyć nie tyle w spektaklach tanecznych, co w kształtowaniu się ruchu poprzez poruszenia przestrzeni właśnie, której cechą szczególną była ta jedyna w swoim rodzaju „hermetyczna otwartość”.
ogłoszenia

Szczecin: Nabór spektakli do festiwalu „OFF Kontrapunkt”
15 kwietnia 2021
„Konstruując program OFF Kontrapunktu staraliśmy się czule wsłuchiwać w środowisko teatru niezależnego. Jeździliśmy, oglądaliśmy, rozpytywaliśmy też jeżdżących i oglądających. Szukaliśmy wszystkiego, co mogło stanowić kontrapunkt dla tego, co naszym zdaniem okraszone było i jest ułudą, miałkością i pozoranctwem. Jako Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna czuliśmy, że potrzebujemy być blisko twórców i ich poszukiwań, by zbliżać ludzi teatru przez współodpowiedzialność w coraz bardziej zindywidualizowanym świecie.Ostatni sezon utrudnił nam jednak rzetelny wgląd w dzisiejsze życie teatralne. [...] W tym roku wprowadzamy otwarty nabór spektakli do offowego nurtu festiwalu Kontrapunkt. Szukamy zarówno propozycji intrygujących artystycznie, jak i ważkich społecznie. Czekamy na zgłoszenia do końca kwietnia i wyrażamy nadzieję na spotkanie się z w Szczecinie na festiwalu OFF Kontrapunkt w dniach 3-12 września 2021.”
Zgłoszenia należy przesyłać na adres zotoffcy@gmail.com do 30 kwietnia 2021.

Nabór do Kem Szkoły. Program „Jak dotykać ruchu?”
12 kwietnia 2021
Queerowo-feministyczny kolektyw Kem do 3 maja przyjmuje zgłoszenia do Kem szkoły – nowego programu wspólnego uczenia się, realizowanego w Warszawie. Hasło programu to: Jak dotykać ruchu? Choreografie społeczne, performans i queerowe feminizmy jako praktyki tworzenia światów.
Sześciotygodniowy program sprzyjać ma rozwijaniu indywidualnych i kolektywnych praktyk artystycznych uczestniczek_ków poprzez eksperymenty i namysł nad choreografią społeczną, performansem oraz metodami działań queerowo-feministycznych. Prowadzący: m.in. Alex Baczyński-Jenkins, Ligia Lewis, Ewa Majewska, Ania Nowak, Natalia Sielewicz i Will Rawls.