ENG
A A A
 wrzesień 2020 
kalendarium - 1/12/2019 | 1

Warszawa: Iza Szostak „skaj is the limit” – pokazy porezydencyjne

30 listopada 2019 - 1 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Sala im. Wojciecha Krukowskiego (budynek Laboratorium), ul. Jazdów 2

skaj is the limit jest rezultatem kolejnego etapu pracy Izy Szostak  nad projektem (poprzednie odsłony zatytułowane WannaBe#1 i WannaBe#2 prezentowane były w zeszłym roku w Pradze i Warszawie). Tym razem przygotowania trwały pięć tygodni i obejmowały pracę nad materiałem choreograficznym, kostiumem oraz tekstem, konsultacje i warsztaty.

 

Pokaz odbywa się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w ramach programu Rezydencje choreograficzne w 2019 realizowanego wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca. 

 

O performansie:

Transformacja to okres przejściowy, kiedy poprzedni system już nie działa, a nowy nie został jeszcze wdrożony. Transformuje się ciało społeczne, ciało polityczne i ciało fizyczne. W skaj is the limit Iza Szostak queeruje transformacyjne archiwum. Projektuje nienormatywną rzeczywistość, w której podmioty decydują się żyć poza reprodukcyjnym czasem heteronormy. Performans doinwestowuje porażkę i słabość. Przyjmuje optykę dóbr luksusopodobnych, wszechobecnych, żywych świadków historii.

Kraków/Cracovia Danza: Warsztaty techniki tańca Isadory Duncan z Kathleen Quinlan

1 grudnia 2019 | godz. 10:00 | Kraków: PTG Sokół, ul. J. Piłsudskiego 27, w godz. 10.00-14.00

Balet Cracovia Danza zaprasza na warsztaty, które poprowadzi jedna z największych specjalistek stylu Isadory Duncan – Kathleen Quinlan. Program warsztatów będzie unikatowy – znajdą się w nim podstawy techniki tanecznej Isadory Duncan oraz nauka jej autentycznych choreografii. Dla chętnych przewidziana jest możliwość prezentacji wypracowanej na warsztatach choreografii Isadory do Poloneza A-dur op. 40 nr 1 Fryderyka Chopina. Warsztaty przeznaczone są dla zawodowych tancerzy, pedagogów tańca i uczniów szkół baletowych.

 

Zgłoszenia do 25 listopada przez e-mail: pr@cracoviadanza.pl lub telefonicznie 12 421 08 36

Kraków/Cracovia Danza: „Życie dla tańca” – spotkanie „Czas na taniec! Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy”

1 grudnia 2019 | godz. 17:00 | Kraków: Klub Aktora SPATiF, Rynek Główny 41

Balet Cracovia Danza zaprasza na kolejne spotkanie Czas na taniec! poświęcone pamięci prof. Janiny Strzembosz – wybitnej postaci XX wieku: tancerki, choreografki, publicystki, reżyserki, a także znakomitej pedagog tańca, która wprowadziła w życie zawodowe wielu tancerzy. Profesor Strzembosz, która była także jedyną polską uczennicą Isadory Duncan, podczas spotkania wspominana będzie w kontekście słynnej tancerki. Gośćmi specjalnymi tego wieczoru będą Kathleen Quinlan „artystyczna wnuczka” Isadory i uczennica Anny Duncan, a także Lilly Zetterberg artystka tańczącą w stylu isadoriańskim.

 

Wieczór jest częścią trwających w grudniu w Krakowie Spotkań imienia prof. Janiny Strzembosz. Życie dla tańcaWstęp wolny.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia