ENG
A A A
 czerwiec 2021 
kalendarium - 1/3/2020 | 2

Olsztyn: Olsztyński Teatr Tańca „PORUSZONY LAS” – chor. Anna Rubirola

29 lutego 2020 - 1 marca 2020 | godz. 16:00 | Olsztyn: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, ul. Parkowa 1

PORUSZONY LAS to spektakl dla najnajów; taneczna instalacja dla dziecięcej publiczności w wieku od 0 do 2,5 lat. Format spektaklu pozwala dzieciom i ich rodzinom swobodnie poruszać się w przestrzeni, decydując, gdzie chcą się znaleźć w danym momencie, w którym kierunku podążać wzrokiem i zmysłami, aby mogli razem przeżywać wyjątkowe i niepowtarzalne doświadczenia. 

Gdańsk: Małgorzata Gajdemska „Taniec & Kamera” – warsztaty

29 lutego 2020 - 1 marca 2020 | godz. 17:30 | Gdańsk: Zakład Kulturalny, Aleja Rzeczypospolitej 8

Małgorzata Gajdemska zaprasza na weekendowe warsztaty Taniec & Kamera. Warsztaty przeznaczone są dla tancerzy, choreografów, performerów, filmowców, artystów wizualnych, studentów w/w dziedzin oraz pasjonatów. Uczestnicy zajęć będą pracować własnymi smartfonami lub kamerami (nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie z filmem tańca czy dokumentowaniem tańca). 

 

Łódź/Teatr Wielki w Łodzi: Mikis Theodorakis „Grek Zorba” – reż. i chor. Lorca Massine - Premiera

29 lutego 2020 - 1 marca 2020 | godz. 19:00 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź | Premiera

Postać Zorby – człowieka wolnego i króla życia z powieści Nikosa Kazantzakisa, spopularyzowana na całym świecie filmową kreacją Anthony’ego Quinna, stała się symbolem swobody i bogactwa wewnętrznego, a także symbolem człowieka, który może być dobry i nie boi się taki być. Jego finałowy porywający taniec sirtaki, od czasu ukazania się filmu nazywany po prostu zorbą – jest kwintesencją filozofii życiowej i charakteru tytułowego bohatera, a niezwykle barwna muzyka Mikisa Theodorakisa–Greka z krwi i kości – unosi tancerzy w efektownej „greckiej” choreografii Lorki Massine’a. 

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia