ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 10/10/2019 | 1

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Dances with Sculptures” – wystawa

26 września 2019 - 10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria ELEKTOR, ul. Elektoralna 12

Projekt Dances with sculptures realizowany przez artystę i historyka sztuki Piotra Janowczyka dla Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, tancerzy oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.

 

Na wystawie w Galerii ELEKTOR zostanie przedstawiona dokumentacja filmowa i fotograficzna ilustrująca poszukiwanie formy anatomicznej inspirowanej rzeźbą Augusta Zamoyskiego Ich dwoje. Do udziału w projekcie zaproszona została jedna z najciekawszych w Polsce par wykorzystujących technikę ruchu Movement: Marta Zinserling i Michał Baba Baciński. Na wystawie będzie można też zobaczyć dokumentacje oryginalnych rzeźb Augusta Zamoyskiego wykonaną przez Piotra Jamskiego.

Bytom/Opera Śląska: „Królewna Śnieżka” – chor. Henryk Konwiński

10 października 2019 | godz. 11:00 | Opera Śląska | Bytom

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na spektakl baletowy polskich twórców: Bogdana Pawłowskiego (muzyka), Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrowskiego (libretto), oparty na znanej, wielokrotnie prezentowanej w różnych formach w teatrze baśni braci Grimm.

Warszawa/„Projekt X”: Miet Warlop „Koń. Mężczyzna, kobieta i żądza przygód” – performans

10 października 2019 | godz. 17:00 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na performans belgijskiej artystki Miet Warlop, zatytułowany Koń. Mężczyzna, kobieta i żądza przygód, który odbędzie się w ramach wystawy Projekt X. Czworo performerów odgrywa w przestrzeni galerii scenę konnej przejażdżki. Występują: kobieta, marchewka, mężczyzna, gitary. Performans trwa 20 minut, po drugim pokazie odbędzie się spotkanie z artystką.

 

Miet Warlop w swoich performansach łączy sztukę wizualną z praktykami teatralnymi, kreując sytuacje nawiązujące do tradycji „żywych obrazów” (fr. tableaux vivants). Jej działania sytuują się na pograniczu teatru absurdu i parateatralnej, osobliwej formy „żywych obrazów”.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia