ENG
A A A
 czerwiec 2021 
kalendarium - 10/6/2021 | 1

Warszawa/Nowy Teatr/„Poszerzanie pola”: Agnieszka Kryst „Expiria”

9 czerwca 2021 - 11 czerwca 2021 | godz. 20:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Expiria to studium kobiecego ciała. Inspiracja do spektaklu została zaczerpnięta ze sztuk wizualnych oraz z tańca ekspresjonistycznego z pierwszej połowy XX wieku. Poruszające się ciało tworzy intymny krajobraz, ukazuje się jako niewyczerpane źródło energii, siły i pożądania. Jest w ciągłym ruchu, nieustannie przemienia się i transformuje. Tańcząc, ustanawia i kwestionuje granice pomiędzy swoją abstrakcyjnością a materialnością. Subtelnie uwydatnia swój potencjał fizyczny i emocjonalny. Bawi się formą i ciągle się jej wymyka, tym samym odzyskuje swoją autonomię i siłę sprawczą. Uwalnia się relacja, która łączy je z naturą. Ta energia bezustannie przepływa, otwierając kolejne przestrzenie cielesnej wolności.

Warszawa/Teatr Wielki - Opera Narodowa: „Mayerling”, choreografia Kenneth MacMillan

10 czerwca 2021 | godz. 19:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

Artyści Teatru Wielkiego - Opery Narodowej po przerwie związanej z obostrzeniami wracają na scenę. Miłośnicy tańca klasycznego już na początku czerwca będą mogli uczestniczyć w polskiej premierze głośnego dramatu baletowego Mayerling, autorstwa uznanego brytyjskiego choreografa Kennetha MacMillana. To kolejna warszawska realizacja z serii arcydzieł baletowych XX wieku, na którą widzowie czekali od długiego czasu.

Warszawa/Mazowiecki Instytut Kultury/Portrety choreograficzne: Anna Piotrowska

10 czerwca 2021 | godz. 19:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Gościem kolejnego spotkania z cyklu Portrety choreograficzne w Mazowieckim Instytucie Kultury będzie Anna Piotrowska – dyrektor artystyczna Teatru Rozbark. Doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka. Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca „eferte”, oraz założycielka „mufmi” w Warszawie. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia