ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 10/8/2019 | 2

Kraków/Biopolis: Aleksandra Borys – warsztaty choreograficzne

10 sierpnia 2019 | godz. 11:30 | Kraków: Ogród Botaniczny UJ, ul. Kopernika 27, godz. 11.30-15.30

Pracownia Kuratorska i Fundacja Performat zapraszają na warsztaty choreograficzne z Aleksandrą Borys, które odbędą się w ramach programu towarzyszącego rezydencji Karoliny Grzywnowicz w Ogrodzie Botanicznym UJ. Działania są częścią projektu Biopolis – cyklu rezydencji artystyczno-badawczych.

 

Wstęp wolny. Rejestracja: tutaj

Kraków/ Celebracje. Choreografie kobiecości/ Performanse choreograficzne na Łąkach Nowohuckich: Aleksandra Osowicz, Wojciech Grudziński „Performans międzygatunkowy. Sezon 1 Odcinek 1”

10 sierpnia 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Łąki Nowohuckie. Uczestnicy potykają się na tyłach budynku Nowohuckiego Centrum Kultury, na parkingu przy Łąkach Nowohuckich.

Karolina Wycisk zapraszają na pokaz performansu Aleksandry Borys re-Membering, który odbędzie się w ramach projektu kuratorskiego Celebracje. Choreografie kobiecości, a zarazem do odkrywania Łąk Nowohuckich – ich geografii, mieszkańców, architektury. W 2003 roku obszar liczący niemal 60 hektarów został uznany za użytek ekologiczny. Powstał na terenie istniejącego w średniowieczu starorzecza Wisły, co do dziś uwidacznia się w unikatowej florze i faunie łąk: rzadkich odmianach kwiatów, ptaków, motyli, owadów rzecznych. Niezwykła lokalizacja łąk, w samym centrum Nowej Huty i tuż obok placu Centralnego, powoduje, że miejsce to wydaje się niemal wyklęte, a zarazem magiczne, tajemne i pociągające. Jest symbolem nieustającej transformacji (wewnętrzne przeobrażenia obszaru) jednoczesnej z walką o stałość (obszar wyjęty z planu rozbudowy Nowej Huty), ale też swoistego konfliktu: symbiozy (łąki paradoksalnie wpisują się w industrialne otoczenie) i wykluczenia (są nieco zapomnianym rezerwatem).

 

Aleksandra Osowicz z Wojciechem Grudzińskim zrealizują eksperyment, w którym zaproszą każdy żywy organizm do współ-performowania. Przygotowany specjalnie na tę okazję tort dla owadów będzie (jadalnym) znakiem wizyty nie-ludzkich gości.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia