ENG
A A A
 czerwiec 2021 
kalendarium - 11/6/2021 | 1

Warszawa/Nowy Teatr/„Poszerzanie pola”: Agnieszka Kryst „Expiria”

9 czerwca 2021 - 11 czerwca 2021 | godz. 20:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Expiria to studium kobiecego ciała. Inspiracja do spektaklu została zaczerpnięta ze sztuk wizualnych oraz z tańca ekspresjonistycznego z pierwszej połowy XX wieku. Poruszające się ciało tworzy intymny krajobraz, ukazuje się jako niewyczerpane źródło energii, siły i pożądania. Jest w ciągłym ruchu, nieustannie przemienia się i transformuje. Tańcząc, ustanawia i kwestionuje granice pomiędzy swoją abstrakcyjnością a materialnością. Subtelnie uwydatnia swój potencjał fizyczny i emocjonalny. Bawi się formą i ciągle się jej wymyka, tym samym odzyskuje swoją autonomię i siłę sprawczą. Uwalnia się relacja, która łączy je z naturą. Ta energia bezustannie przepływa, otwierając kolejne przestrzenie cielesnej wolności.

Piła/„Scena dla tańca 2021”: Tomasz Ciesielski „Odyseja”

11 czerwca 2021 | godz. 18:00 | Piła: Dworzec PKP, ul. Zygmunta Starego 1

Teatr Nowszy oraz Regionalne Centrum Kultury w Pile zapraszają na pokaz spektaklu Odyseja w choreografii Tomasza Ciesielskiego we współpracy z tancerzami.

 

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia – swojej Itaki. 

Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Peer Gynt” – chor. Zuzanna Dinter-Markowska - Premiera

11 czerwca 2021 | godz. 18:00 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce | Premiera

W piątek 11 czerwca Kielecki Teatr Tańca zaprasza na premierę spektaklu „Peer Gynt” w choreografii Zuzanny Dinter-Markowskiej. Następny pokaz odbędzie się 12 czerwca. Libretto tego baletu współczesnego oparte jest na dramacie filozoficznym Henryka Ibsena. Utwór napisany wierszem został po raz pierwszy wystawiony na deskach teatru w 1876 roku w Oslo. Dramat porusza problem dualizmu człowieka, jego duchowej i cielesnej postaci. W Peer Gynt padają pytania uniwersalne: Co znaczy być sobą? Gdzie znajduje się granica rzeczywistości w subiektywnym odczuciu? Czy warto zapatrzeć się w samego siebie? Jak znaleźć równowagę pomiędzy cielesnością i duchowością? Cała egzystencja tytułowego bohatera  okaże się poszukiwaniem odpowiedzi. Sama rozwiązanie okaże się z kolei zbyt trudne dla Peer Gynta. Wyzwoleniem i odpowiedzią jest miłość. Dramat napisany wierszem nosi silne cechy literatury romantycznej: orientalizm, elementy folkloru norweskiego, postaci świata fantastycznego.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia