ENG
A A A
 lipiec 2020 
kalendarium - 11/7/2019 | 1

Warszawa/X Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji „Warsaw Flow / re:mix”

7 lipca 2019 - 14 lipca 2019 | godz. 18:30 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12 (wszystkie wydarzenia poza warsztatami site-specific i otwarciem festiwalu) Centrum Sztuki Współczesnej, ul. Jazdów 2 (otwarcie festiwalu)

Fundacja Artystyczna PERFORM zaprasza w dniach 7-14 lipca na dziesiątą, jubileuszową edycję festiwalu improwizacji kontaktowej Warsaw FLOW / re:mix. Festiwal odbywa się w Warszawie od 2010 roku i jest miejscem konfrontacji początkujących oraz zaawansowanych tancerzy z uznanymi praktykami improwizacji kontaktowej z kraju i z zagranicy.

 

Tego lata tancerze będą mieli okazję wziąć udział w Projekcie Performatywnym z Melissą Monteros, który zakończy się pokazem dla publiczności, a wszyscy zainteresowani będą mogli dołączyć do Intensywnych warsztatów prowadzonych przez: Raya Chunga, Grzegorza Pawłowskiego lub Charliego Morriseya oraz wziąć udział w warsztatach site-specific, prowadzonych przez Iwonę Olszowską. Codziennie podczas festiwalu organizowane będą jamy taneczne, a także zapewniona zostanie przestrzeń do własnej eksploracji. W tym roku, po raz pierwszy, Festiwal współpracuje z Mazowieckim Instytutem Kultury, gdzie odbędą się wszystkie warsztaty (poza site-specific).

Warszawa/Muzeum nad Wisłą „Farba znaczy krew”: „Patrzenie całym ciałem” – oprowadzanie choreograficzne. Prowadzenie: Mary Szydłowska

11 lipca 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza do Muzeum nad Wisłą na oprowadzanie choreograficzne Mary Szydłowskiej po wystawie Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie, będące propozycją włączenia doświadczeń sensualnych w oglądanie obrazu. Wystawę otwiera wiersz Marlene Dumas, w którym wers „przyjemność nakładania farby/ pozy przyjmowane dla tej przyjemności” kieruje uwagę choreografki na sensualność czynności malowania i jego potencjalną cielesność.

 

„Przyjemność nakładania farby” prowokuje pytanie o przyjemność oglądania obrazu. Co może stać się elementem doświadczenia, kiedy patrzymy na obraz? Czego dowiadujemy się o nim patrząc całym ciałem i za pomocą wszystkich zmysłów? Jak przeskanować go „poza” okiem?

 

Elementami choreografii oprowadzania w muzeum staną się spojrzenia, subtelne, indywidualne mikro-działania i kolektywne spotkania służące wymianie myśli. 

 

Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – cykl zajęć w lipcu 2019

11 lipca 2019 | godz. 18:30 | Warszawa: Sala Pomnikowa Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6

W lipcowe czwartki (4, 11, 18, 25 lipca) o godz. 18.30 Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na zajęcia GaGa/people, które poprowadzi Adi Weinberg-Prejna. GaGa to język ruchowy zdefiniowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Język ruchowy GaGa narodził się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija.

 

Od lipca zajęcia odbywać się będą w Sali Pomnikowej (wstęp wejściem administracyjnym od strony ul. Anielewicza, uczestnicy proszeni są o przybycie co najmniej 15 minut wcześniej). 

Bilety: 30 zł za zajęcia, karnet na 4 spotkania: 90 zł do nabycia w kasie Muzeum oraz w on-line: https://bilety.polin.pl/

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia